ODKRYJ najdalsze zakątki świata

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty. Po więcej ofert zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu
+48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.Sri Lanka

1.1 Malediwy, Sri Lanka

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa i wylot do Kolombo.

Dzień 2
Przylot na lotnisko Bandaranaike w Katunayake koło Kolombo. Wyjazd w kierunku Anuradhapury. Po drodze przystanek na krótki odpoczynek w miejscowości Puttalam. Po przyjeździe do pierwszej stolicy Sri Lanki - Anuradhapury (ok. 177 km) zakwaterowanie i odpoczynek. Wieczorem ( dla chętnych - fakultatywnie rowerem) zwiedzanie miasta. Tu znajdują się jedne z największych stup buddyjskich (Ruwanwalisaja zwana Wielką Stupą czy wihara Abhajagiri) oraz święte drzewo Bo - "potomek" oryginalnego drzewa, pod którym siadał i medytował sam Budda. Kolacja i nocleg w dawnej stolicy.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie najstarszego i największego kompleksu zabytków cejlońskich pierwszej stolicy Sri Lanki - dagoba Dźetawanarama i zespół świątynny Abhajagiri. Anuradhapura zaliczona jest do najstarszych miast stale zamieszkanych na ziemi, wpisana na listę UNESCO, była stolicą Cejlonu przez niemal 1500 lat (od 4 w p.n.e. do początku 11 w n.e.). Po południu przejazd do miejscowości Ritigala. Spacer lankijską dżunglą do pozostałości leśnego klasztoru. Kontynuacja przejazdu do Polonnaruwy - "śpiącego miasta". Kolacja, nocleg w bungalowach, położonych nieopodal pól ryżowych.


Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie drugiej stolicy Sri Lanki - Polonnaruwy z imponującymi ruinami pałaców, rzeźb z okresu między 10 a 13 w. (wihara Gal, Lotosowa Sadzawka oraz zespół klasztorny Alahana Pirivena). Obiad w lokalnym gospodarstwie z widokiem na pola ryżowe. Wizyta w tradycyjnym młynie, który produkuje 10 ton ryżu na godzinę. Następnie jeep safari w Parku Minneriya. Powrót na nocleg do Polonnaruwy.

Dzień 5
Rano spacer po mieście, podziwianie sieci kanałów i zbiorników wodnych, które magazynowały wodę w porze suchej za czasów świetności. Podglądanie lokalnych kobiet, piorących w zbiornikach ubrania oraz bawiących się w wodzie dzieci… Wyjazd do Sigirii - Lwiej Skały, gdzie czeka nas "wspinaczka" do pałacu na szczycie. Odwiedzamy twierdzę z 5 w. (wpisana na listę UNESCO) z malowniczym Ogrodem Wodnym, Ogrodem Skalnym i schodami prowadzącymi na taras pałacowy, Lustrzaną Ścianą oraz znanymi na całym świecie skalnymi freskami, które po 15 wiekach nadal promienieją kolorami. Kolacja i nocleg.

Dzień 6
Wyjazd do Kandy, malowniczego miasta położonego na wzgórzach, które było ostatnią królewską twierdzą broniącą się przed portugalską, holenderską i brytyjską dominacją kolonialną do roku 1815. Sanktuarium średniowiecznej kultury, sztuki, rzemiosła artystycznego i życia wyższych sfer. Po drodze zwiedzanie świątyń skalnych w Dambulli i ogrodu przypraw w Matale (pieprz i wanilia, kolendra i kardamon, cynamon i gałka muszkatołowa, itp. oraz sporządzone z nich ekstrakty i mikstury w celach kulinarnych i leczniczych). Po przyjeździe wizyta w centrum, skupiającym się wokół jednej głównej ulicy oraz w Sanktuarium Świętego Zęba Buddy z 16 w. Odwiedzimy Centrum Kultury, gdzie odbędzie się pokaz tradycyjnych tańców przy rytmach lokalnej muzyki. Kolacja i nocleg w Kandy.

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny na spacery po okolicy albo fakultatywnie do wyboru - przejazd do Pinnaweli ( wizyta w niezwykłym miejscu jakim jest sierociniec dla słoni, gdzie otacza się opieką te ogromne, porzucone zwierzęta) lub rafting - spływ dość leniwą rzeką w okolicach Kitulgali (dostępny dla wszystkich średnio sprawnych fizycznie). Dla chętnych - bardzo wczesny wyjazd z hotelu, przejazd ok. 2,5 godziny). Po południu przejazd do Nuwary Eliyi górskiego uzdrowiska położonego na wysokości 1890 m n.p.m. pośród wysokich pasm górskich i plantacji herbaty. Po drodze wizyta na plantacji herbaty wraz z degustacją wyśmienitych cejlońskich herbat. Po przyjeździe zwiedzanie kolonialnego miasteczka. Kolacja i nocleg.
Dzień 8. Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Równiny Hortona, który leży na wysokości ponad 2000 m n.p.m. dlatego należy się spodziewać chłodniejszego i bardziej wietrznego klimatu niż na nizinach. Park obejmuje obszar 31 km2 i jest mieszaniną górskich lasów i wilgotnych łąk. Jest ostoją dla niektórych gatunków roślin i zwierząt nie występujących nigdzie indziej. Jedną z atrakcji jest niepowtarzalny punkt widokowy, usytuowany na krawędzi płaskowyżu (870 m) tzw. Koniec Świata (World's End). Opuszczamy miasto Nuwara Eliya i zjeżdżamy z gór na południe do Tissamaharamy. Po przyjeździe zwiedzanie miasteczka i lokalnej wytwórni napoju ( zbliżonego do naszego jogurtu). Kolacja i nocleg.

Dzień 9
Wcześnie rano jeep safari do Parku Narodowego Yala. Jest to drugi największy park narodowy w Sri Lance, który obejmuje obszar 960 km2. W rezerwacie występują liczne gatunki ssaków, ptaków oraz gadów. Może uda się dojrzeć - słonie, bawoły, niedźwiedzia-wargacza, dziki, krokodyle, małpy a zwłaszcza lamparty. Park Narodowy Yala uznany jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji właśnie lampartów (ze względu na największe zagęszczenie na km2). Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do nadmorskiej miejscowości. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta Galle. Spacer po mieście, gdzie mieścił się najstarszy i najważniejszy port Sri Lanki do czasu utworzenia Portu Kolombo. Kolacja i nocleg w Beruweli/ Bentocie.

Dzień 10
Dalsza jazda w kierunku Kolombo. Po drodze wizyta na farmie żółwi w miejscowości Kosgoda. Możliwość obserwacji kilku gatunków żółwi, szczególnie zagrożonego wymarciem żółwia szylkretowego. Większość jego jaj jest narażona na zniszczenie, gdyż samica pozostawia je na plaży bez żadnej osłony. Jaja można spotkać rozsiane na piasku, wzdłuż całego wybrzeża. W przeciągu dwóch lat od momentu otwarcia wylęgarni, dzięki pomocy rybaków, którzy zbierają jaja z plaż, udało się uratować i wypuścić na wolność około 100 tys. żółwi. Po przyjeździe do Kolombo zwiedzanie stolicy - Muzeum Narodowe, park Viharamahadevi (dawniej Park Victorii), ratusz, budynki postkolonialne i nowoczesne World Trade Centre, bazary, reprezentacyjne nabrzeże przy Domu Prezydenta. Kolacja. Wieczorem przejazd na lotnisko. Przelot do Male - stolicy Malediwów. Następnie transport motorówką lub samolotem na jedną z licznych wysepek archipelagu Malediwów. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 11-12
Wypoczynek. Dni wolne na leżenie na niebiańskich plażach i harce wodne lub inne formy aktywności, a raczej nieaktywności na złocistej plaży.

Dzień 13
Po południu wykwaterowanie i transfer na wyspę Male. Jeśli czas pozwoli fakultatywnie zwiedzanie stolicy Male (ok. 10 USD) Przelot do Kolombo. Ostatnie tęskne spojrzenia ku wyspie... Wylot do Polski przez jeden z portów lotniczych w Europie.

Dzień 14
Przylot do Warszawy.


Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Cena zawiera:
- przeloty na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa, Colombo -Male-Colombo
- zakwaterowanie - Sri Lanka - hotele 3*, Malediwy - hotele 4*
- wyżywienie Sri Lanka - śniadania i kolacje, Malediwy - śniadanie, obiad, kolacja
- transport mikrobusy, autobusy, motorówka
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
- opiekę lokalnych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)

W cenie nie są zawarte:
- opłaty za wizę na Sri Lankę - 30 USD
- biletów wstępu ok. 260 USD
- zwyczajowych napiwków 50 USD
- opłaty za fotografowanie i filmowanie
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 750 USD


 

 Galapagos

1.1 Ekwador, Galapagos.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku F. Chopina, wylot do Quito przez Amsterdam. Przylot do Quito. Transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd około półtora godziny). Zakwaterowanie, potem kolacja. Po kolacji spotkanie zapoznawcze, informacje na temat Ekwadoru i wycieczki. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wycieczka na targ indiański w Otavalo - podróż ok.2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze). Kolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie labarów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska José Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (5000 m npm). W drodze powrotnej przystanek przy jeziorze Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Po południu zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z 17 w.). Kolacja i nocleg w zajeździe w Salcedo.

Dzień 4
Śniadanie w zajeździe. Podróż do dżungli amazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Banos-Puyo. Po drodze przystanek w mieście Ambato (wizyta w parku Juan Benigno Vela), wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Banos, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Po południu przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejście do wodospadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia) i przejście po wiszącym moście. Kolacja i nocleg w zajeździe w Puyo.

Dzień 5
Śniadanie w zajeździe. Wycieczka po dżungli pierwotnej i wtórnej, gdzie można zobaczyć duża ilość orchidei, helikonii, bromelii, rośliny lecznicze (krew smoka, wilka kora, etc.) i użytkowe, drzewa użytkowe (drzewa cynamonowe, kauczukowe, różne gatunki palm użytkowych), później wizyta w centrum wyrobów z drzewa balsa (bardzo lekkie drzewo, unoszące się na wodzie) i zwiedzanie Tarqui - centrum odzyskiwania zwierząt żyjących w Amazonii. Podróż powrotna do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos (flora - kilka gatunków kaktusów, drzewo "palo santo" i mangrowce). Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), druga co do wielkości i najbardziej zaludniona wyspa. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej na archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie wyższych partii wyspy, obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i rejs na wyspę Seymour Norte, na wyspie obserwowanie lwów morskich, iguan lądowych i morskich i różnorodnych ptaków morskich. Lunch na jachcie i po południu jacht przemieszcza się na Playa Bachas w północnej części wyspy Santa Cruz, gdzie znajduje się plaża z białego koralu - możliwość pływania, snorkelingu i opalania. W okresie reprodukcji żółwi morskich można je tutaj oglądać z bliska, a w pobliskich stawach okresowo pojawiają się różowe flamingi. Ok. 16-tej powrót do Puerto Ayora. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ayora.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i wycieczka na wyspę Plazas o płaskiej powierzchni, utworzonej z bloków lawowych wydźwigniętych z dna morskiego; fauna iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów, ptaków (endemiczne mewy, endemicznych jaskółki, pufines, zięby Darwina, etc.). Ciekawy wygląd nadaje wyspie roślina Sesuvium tworząca czerwony dywan w części wschodniej wyspy oraz liczne kaktusy. Lunch na jachcie i po południu Punta Carrión w północnej części wyspy Santa Cruz - możliwość snorkelingu i oglądania dużej ilości ryb tropikalnych, mantarai i żółwi. Ok. 16-tej powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ayora.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz, w miejscowości Puerto Ayora, obserwowanie procesu hodowli żółwi galapago i różnych gatunków tych gigantycznych zwierząt. Przejazd autobusem przez cala wyspę (ok. 1 godzina) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Podróż do gorących źródeł w Papallacta - ok. 2 godziny po drodze asfaltowanej. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) - od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe - Coca; przekracza się kordylierę wschodnia Andów przez przelecz o wysokości 4200 m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (ośrodek na wysokości 3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Później wizyta w Guango, gdzie można oglądać kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orchidee. Po południu powrót do Quito. Kolacja i nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z 16 w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasada gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z 16 wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z 16 w. (1535), barokowy kościół La Companía z początku 17 w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja pożegnalna i nocleg.

Dzień 12
Po śniadaniu targ wyrobów ludowych, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Amsterdamu, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

Dzień 13
Lądowanie w Amsterdamie i dalszy lot do Warszawy. Przylot do Amsterdamu. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

 

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


Cena zawiera:
- Przelot na trasie Warszawa - Quito - Galapagos - Quito - Warszawa
- Transfery hotel-lotnisko-hotel i transport-mikrobus
- 4-dniowa wycieczka na Galapagos z noclegami w hotelu 3***
- Śniadanie i obiadokolacje (na Galapagos 3 posiłki)
- Zakwaterowanie w Quito w hotelu 3***
- Teczka z informacja i mapami
- Polskojęzyczny pilot-przewodnik polskim w części kontynentalnej Ekwadoru, na Galapagos przewodnik angielskojęzyczny
- Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
- Ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:
- Wstępu do Parku Narodowego Galapagos 120 USD
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 110 USD
- Zwyczajowych napiwków 60 USD
- Dopłaty do pokoju 1 osobowego 420 USD
- Opłaty lotniskowe ok. 46 USD

 


Rosja

1.1 Kamczatka, Rosja.

Opis oferty:
Pietropawłowsk Kamczacki • Dolina Gejzerów • Wulkan Koriacki • Wulkan Awaczyński • Rzeka Bystra • Zatoka Awaczyńska • Wyspa Babushkin Kamen, Tree Brata i Starichkov • Wulkan Mutnowski • Wulkan Goriełyj • ParatunkaKamczatka to jeden z najpiękniejszych regionów Rosji. Na mierzącym ponad 1000 km półwyspie tajga i tundra łączą się w jedno. Ten bardzo aktywny obszar wulkaniczny to prawdziwy raj dla miłośników przygód. W regionie jest ponad 100 wulkanów - niektóre dawno wygasłe, ale 29 jest nadal aktywnych, otaczają je pola lawy tworzące księżycowy krajobraz.. Największy z nich, Kluczewska Sopka, wyrzuca średnio 55 mln ton lawy rocznie. Procesy zachodzące głęboko pod powierzchnią ziemi są przyczyną powstawania licznych gorących źródeł i gejzerów - najpiękniejsze są w Dolinie Gejzerów w Kronockim Parku Narodowym, wpisanym na Listę UNESCO. Kamczatkę pokrywają lasy mieszane i równiny z olbrzymimi trawami, zamieszkane przez wiele gatunków zwierząt, m.in. żyją tu niedźwiedzie brunatne, stada reniferów, muflonów, ptaki, a w krystalicznych rzekach łososie. Wyprawa dla odważnych podróżników żądnych mocnych wrażeń! Gwarancja niezapomnianych przeżyć!

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO, głównej bazy wypraw na Kamczatkę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień.
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): niezapomniana wycieczka helikopterem do DOLINY GEJZERÓW. Lot nad wulkanami: Karymskim i Małym Semiaczykiem z turkusowym jeziorkiem w kraterze. Wędrówka po jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi, drugim co do wielkości, po amerykańskim Yellowstone, zbiorowisku gejzerów na świecie. Regularne wybuchy gejzerów tworzą kilkudziesięciometrowe fontanny wrzącej wody, a białe kłęby pary wznoszą się nawet na wysokość trzystu metrów. Towarzyszy temu ostry odór siarki. Skalne zbocza wśród bujnej roślinności i drzew mienią się niesamowitą gamą kolorów, żółci, brązów i czerwieni. Wszystko to razem tworzy niezapomniany spektakl. Wycieczkę kończy obiad w dolinie. Przejazd samochodami terenowymi szutrową drogą („off road") do bazy turystycznej położonej u podnóża Wulkanu Awaczyńskiego. Kolacja. Zakwaterowanie w pokojach kilkuosobowych, nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Przygotowanie do wyprawy: zapoznanie z trasą, mapą, wskazówki dotyczące podróży i bezpieczeństwa, przygotowanie sprzętu trekkingowego. Wejście zboczem WULKANU KORIACKIEGO i na górę Camel (trasa ok. 4-5 godz.). Obiad. Zakwaterowanie w domkach kempingowych. Kolacja, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rozpoczęcie 6-8-godzinnej trasy. Trekking na WULKAN AWACZYŃSKI (2749 m n.p.m.) po zastygłej lawie i jęzorach lodowca. Na górze liczne fumarole i wykwity siarkowe. Ze szczytu wspaniały widok na Pietropawłowsk Kamczacki, Elizovo, zatokę i dolinę rzeki Avacha, wulkany: Vilyuchinsky, Mutowski i Goriełyj na południu, dolinę rzeki Nałychewo, wulkany Żupanowski i Dzenzur na północy, wielki stożek Wulkanu Koriackiego na zachodzie. Przejazd do Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Przejazd do miejsca rozpoczęcia spływu i przygotowanie do raftingu po RZECE BYSTREJ: zapakowanie rzeczy do toreb zabezpieczających, przygotowanie pontonów, zapoznanie się z trasą i zasadami bezpieczeństwa. Rozpoczęcie spływu wśród bujnej, dzikiej roślinności, dziewiczej przyrody, nietkniętej jeszcze przez człowieka. Kolacja przy ognisku z rybami i uchą, czyli zupą rybną. Nocleg w namiotach.

6. dzień.
Śniadanie. Kontynuacja spływu rzeką Bystrą. Podczas spływu czas na wędkowanie, zbieranie grzybów i jagód. Obserwacja ptaków, jeleni i lisów. Szansa na zobaczenie w środowisku naturalnym orła bielika olbrzymiego i niedźwiedzia brunatnego, którego największa populacja na świecie występuje na Kamczatce. Kolacja przy ognisku, nocleg.

7. dzień.
Śniadanie. Zakończenie spływu. Przejazd do Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Rejs kutrem rybackim wzdłuż ZATOKI AWACZYŃSKIEJ z widokiem na wulkany Awaczyński i Koriacki. Obserwacja ptasich gniazd na wyspach BABUSHKIN KAMEN i TREE BRATA. Przepłynięcie krótkim odcinkiem Oceanu Spokojnego do wyspy STARICHKOV. Możliwość wędkowania, a także podziwiania przyrody i żyjących tam fok, orek, delfinów, wydr morskich, a nawet wielorybów. Obiad na łodzi. Zakończenie rejsu. Przejazd samochodami terenowymi szutrową drogą („off road") do podnóży Wulkanu Mutnowskiego. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

9. dzień.
Śniadanie. Trekking (trasa ok. 8-godz.) na WULKAN MUTNOWSKI (2323 m n.p.m.). Widoki na aktywne fumarole, błotne wulkany i kratery, jeziora górskie. Strome, kolorowe od minerałów ściany otaczają szeroki i głęboki krater z licznymi jeziorami i błyszczącym lodowcem. Krater wulkanu jest jednym z fenomenów Kamczatki. Powrót do obozu. Kolacja, nocleg w namiotach.

10. dzień.
Śniadanie. Wyprawa (trasa ok. 8-godz.) na WULKAN GORIEŁYJ (1829 m n.p.m.). Masyw tego wulkanu ma kilka szczytowych kraterów i ok. 30 żużlowych stożków. Spacer wokół strumieni zastygłej lawy dwóch sąsiadujących ze sobą kraterów: jednego z jasnozielonym żrącym jeziorkiem, a drugiego z turkusową wodą, gdzie na ścianach krystalizuje się siarka. Przejazd do resortu PARATUNKA. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Odpoczynek na basenie z gorącymi termalnymi źródłami. Nocleg.

11. dzień.
Śniadanie. Wizyta na targu rybnym. Zakupy. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Wydarzenia:
sierpień - festiwal Volcano Day - Wulkan Awaczyński

Świadczenia:
10 noclegów na trasie: 4 w hotelach klasy turystycznej, 2 w kilkuosobowych domkach kempingowych, 4 w namiotach • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji (część posiłków przygotowywana w warunkach polowych) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd autokarem i samochodami terenowymi • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty należy przesłać co najmniej na 21 dni przed wylotem na nowy adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 022 448 68 88, z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo w jej uzyskaniu: 370 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR.Opłata fakultatywna: wycieczka helikopterem do Doliny Gejzerów: ok. 770 EUR.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


Australia

1.1 Australia

Dzień 1-2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Australii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3
Przylot do Sydney w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową - lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney - zespół wysokościowców, wizyta w oceanarium, rajd po pubach najstarszej dzielnicy Sydney The Rocks, chwiejne dodarcie do zatoki Darling Harbour. Nocleg.

Dzień 4
Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney - podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 5
Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze odwiedziny w miasteczku olimpijskim, spacer z panoramą stadionu w tle. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju emu, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6
Rano, po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Melbourne. Przylot około południa. Transfer do hotelu i wyjście na eksplorację stolicy stanu Victoria. Spacer po Southbank, wizyta w Crown Casino (biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne efekty hazardu), Federation Square - niewątpliwie najciekawsze centrum kulturalne Australii z licznymi galeriami i muzeami, wizyta w żywiołowym City, wjazd na taras widokowy Eureka Tower, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta. Nocleg.


Dzień 7
Wcześnie rano wyjazd na Great Ocean Road. Podziwianie najpiękniejszych klifów Australii. Niezwykłe formacje skalne - Dwunastu Apostołów, London Bridge. Wizyta w lesie wilgotnym Otway, gdzie zobaczymy m.in. olbrzymie eukaliptusy i paprocie drzewiaste. W drodze powrotnej do Melbourne zatrzymamy się w pięknych miasteczkach Apollo Bay i Lorne będących mekką surferów. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego Wilsons Promontory. Bliskie spotkania z dzikimi kangurami, papużkami rozellami i kto wie, może i koala. Będzie również czas na relaks nad krystalicznymi i lodowatymi wodami Oceanu Indyjskiego na plaży skrzypiącej, słynącej z najbielszego i najdrobniejszego piasku w całej Australii. W drodze powrotnej zatrzymamy sie na wyspie Philipa by podziwiać niecodzienny, naturalny spektakl czyli gramolące się na nocleg maleńkie pingwiny. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 9
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4.00 w nocy…

Dzień 10
Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer Doliną Wiatrów. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...

Dzień 11
Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po "westernowym" miasteczku. Nocleg.

Dzień 12
Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie. Wyjście na odkrycie uroków miasteczka takiego jak Alice. Fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu transfer na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 13
Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka motorowym jachtem na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.


Dzień 14
Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy - oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 15
Rano, po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Brisbane. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie. Ogrody botaniczne, spacer po ścisłym centrum i rejs statkiem po rzece Brisbane. Nocleg.

Dzień 16
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 17
Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Cena zawiera:
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Warszawa,
- wiza australijska,
- opieka polskojęzycznego pilota,
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem/autokarem
- zakwaterowanie - hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (9 i 10 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu)
- wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch na wieży widokowej w Sydney
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR).

Cena nie zawiera:
- bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 140 EUR
- opłaty lotniskowe - 30 EUR
- zwyczajowe napiwki
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju 1-os. - 590 EUR

 


Jordania
1.1 Izrael, Jordania.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tel Awiwu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
Przylot do Tel Awiwu na lotnisko Ben Guriona gdzie spotkamy się z przewodnikiem izraelskim. Przejazd do Tel Avivu na wczesne śniadanie, zwiedzanie Jaffy i wyruszamy na zwiedzanie Izraela. Przemierzamy nadmorską równinę do Cezarei Nadmorskiej stolicy Judei w czasach rzymskich z pozostałościami pałacu króla Heroda Wielkiego i znanego z Nowego Testamentu Poncjusza Piłata, oraz doskonale zachowanym teatrem rzymskim. Zobaczymy otoczone murami miasto krzyżowców i malownicze akwedukty. Następnie przejedziemy do Haify, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta i zatoki z przepięknych ogrodów Bahaiów na stokach pasma Karmelu. Odwiedzimy sanktuarium Stella Maris w obronnym kościele karmelitów. Stąd udamy się do Akki, miasta krzyżowców, gdzie obejrzymy port i pospacerujemy po starym mieście. Po dniu pełnym wrażeń przejazd do hotelu w Tyberiadzie/okolicy na kolację i nocleg.

Dzień 3
Po krótkim zwiedzaniu Tyberiady wyruszymy łodzią na rejs po jeziorze Galilejskim na jego północny brzeg gdzie zwiedzamy Kafarnaum - miasto Jezusa. W pobliżu jest Tabha gdzie odwiedzimy kościół postawiony na miejscu cudu rozmnożenia chleba i ryb z piękną bizantyjską mozaiką z IV wieku oraz niewielki kościół prymatu Piotra stojący na brzegu jeziora. Stąd udamy się na Górę Błogosławieństw, skąd podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei oraz Jeziora Galilejskiego. Dalej udamy się do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał swego pierwszego cudu zamieniając wodę w wino. Kontynuujemy naszą podróż do Nazaretu, gdzie nawiedzimy bazylikę Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa stojący w miejscu, gdzie według tradycji mieszkała Święta Rodzina. W drodze powrotnej wjedziemy taksówkami na Górę Tabor gdzie odwiedzimy kościół Przemienienia Pańskiego i podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do przejścia granicznego na moście szejka Husseina gdzie rozpocznie się jordańska część naszej podróży. Dotrzemy do doskonale zachowanych ruin antycznego miasta Dżerasz (starożytna Gerasa, jedno z miast Dekapolu), gdzie zwiedzać będziemy unikalne owalne forum, przespacerujemy się wzdłuż kolumnady Cardo Maximus do nimfeum, odwiedzimy świątynię patronki miasta - Artemizy oraz doskonale zachowany teatr. Potem odwiedzimy Madabę nazywaną miastem mozaik ze wspaniałą mozaiką bizantyjską przedstawiającą Ziemię Świętą w VI wieku n.e. Stąd udamy się na pobliską Górę Nebo, skąd Mojżesz oglądał Ziemię Obiecaną, do której nie dane mu było wejść. Tu także podziwiać będziemy wspaniały widok na dolinę Jordanu, Morze Martwe i Góry Judei. Przejazd do Ammanu na kolację i nocleg.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Ammanu - cytadela. Wycieczka na pustynię wschodnią; zwiedzanie Zamków Pustyni. Przejazd do hotelu w Petrze na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Petry (dla chętnych fakultatywnie przejażdżka konna lub bryczką). Przejście przez stromościenny kanion Siq, prowadzący do niesamowitej urody, tajemniczego i dobrze zachowanego Różowego Miasta, którego widok przyprawia o mocniejsze bicie serca. W legendarnej Petrze zobaczymy wiele wspaniałych zabytków, jak np. tzw. skarbiec faraona Al Chaznę, rzymski teatr oraz królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu. Naprzemienne zwiedzanie i sesje fotograficzne tych wspaniałych budowli. Po zakończeniu uczty krajoznawczej, przejazd na pustynię Wadi Rum (możliwość opcjonalnej wycieczki dżipami po pustyni (ok. 25 USD). Stąd wyruszymy na granicę z Izraelem. Transfer do hotelu w Eilacie na kolację i nocleg.


Dzień 7
Całodniowy wypoczynek w Eilacie. Czas wolny. Pływanie w Morzu Czerwonym, baraszkowanie, harce wodne lub też leżenie plackiem i opalanie na miękkim piasku plaży. Alternatywnie możliwość wizyty w podwodnym akwarium (cena ok. 25 USD). Nocleg w Eilacie.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy. Po drodze przez półpustynię Arava zobaczymy biblijny rezerwat dzikiej natury, gdzie zgromadzono zwierzęta wymienione w Biblii. Przejazd do Ein Boqek nad Morzem Martwym, największej depresji na Ziemi (400 m poniżej poziomu morza). Kąpiel w tym niezwykłym akwenie, podczas której leżąc w słonej wodzie będziemy mogli czytać gazetę. Przejazd do Kumran, zwiedzanie terenu wykopalisk osiedla Esseńczyków, gdzie znaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego. Następnie przejedziemy do Jerycho wspomnianego w Biblii najstarszego miasta świata. Opcjonalne zwiedzania Tellu Jerycho i wjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu przejedziemy do Betlejem, gdzie odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Jezusa oraz Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Krótki spacer po Betlejem i zakupy. Po południu Herodion - obronny pałac króla Heroda, gdzie niedawno odnaleziono jego grobowiec oraz klasztor Mar Saba, przejedziemy też do Hebronu, gdzie zwiedzimy słynną Grotę Patriarchów - Abrahama i jego potomków. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zaczniemy od wizyty na Górze Oliwnej z niesamowitą panoramę Świętego Miasta. Odwiedzimy sanktuarium Pater Noster, kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), ogród Getsemani - starożytny gaj oliwny, Bazylikę Agonii i grotę Getsemani w miejscu gdzie więziono Jezusa oraz podziemny kościół Grobu Matki Bożej. Po zwiedzeniu tych świętych miejsc podejdziemy pod Ścianę Płaczu, a potem wyruszymy na Stare Miasto, gdzie życie toczy się w obrębie wąskich uliczek przypominających czasy Jezusa. Odwiedzimy kościół Św. Anny, miejsce urodzin Marii i fortecę Antonia - miejsce sądu nad Jezusem. Odtworzymy wydarzenia z końcowych godzin życia Jezusa Chrystusa - przejdziemy Drogą Krzyżową "Via Dolorosa" przez czternaście stacji i arabski bazar do Bazyliki Grobu Świętego. Odwiedzimy miejsce Ukrzyżowania i Grób Pański. Po przerwie na posiłek i zakupy odwiedzimy dzielnicę żydowską w starej części Jerozolimy oraz Górę Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP i Wieczernikiem, gdzie niegdyś miała miejsce Ostatnia Wieczerza Chrystusa oraz zobaczymy Grobowiec Króla Dawida. Pojedziemy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu przejedziemy do szpitala Hadassa, gdzie obejrzymy słynne witraże Marca Chagalla. Później przejedziemy do Yad Vashem, miejsca upamiętniającego Holokaust oraz do Muzeum Izraela, gdzie obejrzymy zwoje znad Morza Martwego w Świątyni Księgi oraz model Jerozolimy z okresu Drugiej Świątyni. Obejrzymy Kneset, Menorę i Ogród Różany. Po południu czas wolny. Pożegnanie z Jerozolimą. Kolacja pożegnalna w hotelu.

Dzień 12
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie skąd wylecimy do Warszawy.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Cena zawiera:
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Tel Awiw - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- wyżywienie - 2 posiłki dziennie (śniadania i kolacje typu bufet)
- transfery z / na lotnisko
- transport minibusem lub autokarem z klimatyzacją
- polskojęzyczny pilot - przewodnik
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W cenie nie są zawarte:
- bilety wstępu - 120 USD
- wiza jordańska oraz opłaty graniczne - 110 USD
- napiwki - 60 USD
- dopłata do pokoju jednoosobowego - 430 USD
- napoje do kolacji


Birma
1.1 Birma

Dzień1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Yangon, stolicy Birmy, przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 2
Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19-wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.


Dzień 3
Poranny przelot do Heho. Przejazd do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu Jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych
do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem
wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

Dzień 4
Poranna wizyta na słynnym, rotującym targu, przemieszczającym się co 5 dni do innej wioski na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd
do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

Dzień 5
Poranny przejazd do Kalaw, kolonialnego, górskiego miasteczka oraz rozpoczęcie malowniczej wędrówki przez wzgórza, pola uprawne i ryżowe z pięknymi krajobrazami na rozciągające się, wypełnione lokalnymi wioskami wzgórza. Zwiedzanie wiosek zamieszkałych przez plemiona Pa-O oraz Shan i zapoznanie się z ich lokalnymi
tradycjami, kulturą oraz wierzeniami. jej mieszkańców. Obiad w formie pikniku w jednej z wiosek. Podczas wędrówki napotkasz różnorodne plemiona i mniejszości etniczne oraz zaobserwujesz ich tradycyjny tryb życia, który niewiele zmienił się od pokoleń..

Dzień 6
Poranny przelot do Mandalay. Mandalay to dawna królewska stolica państwa oraz kulturalne i religijne centrum Birmy. W Mandalay i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się
najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie można
obserwować kilkuset bosych mnichów zbierających jałmużnę i spożywających swój ostatni
posiłek w ciągu dnia o godzinie 11 rano. Wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje
codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości z 19-wiecznego Pałacu Królewskiego oraz pagody
Kuthodaw, która ze względu na znajdujące się tam 729 marmurowych płyt z wygrawerowanymi pismami buddyjskimi, znana jest jako największa książka na świecie. Przejazd do Amarapura, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie,
wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej drewnianej łódki.

Dzień 7
Poranny rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która po ukończeniu byłaby wyższa niż egipskie
piramidy w Gizie. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu.
Przejazd do Inwa, stolicy królestwa od 14 do 18 wieku. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, wykonanego w całości
z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy, usianej setkami białych pogód i klasztorów
w których mieszka ponad 3000 mnichów. Zwiedzanie pagody Kaunghmudaw z ogromną złotą kopulą. Przejazd na Sagaing Hill skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca nad otaczającymi wzgórze białymi pagodami.

Dzień 8
Poranny przejazd do przystani na całodniowy, malowniczy rejs statkiem do Baganu wzdłuż rzeki Irawadi. Od czasów starożytnych, rzeka Irawadi była najważniejszym szlakiem
komunikacyjnym Birmy, służącym do transportu ludzi i towarów. Najważniejsze historyczne miasta Birmy, zabytki archeologiczne, bujne dżungle oraz liczne lokalne wioski
usytuowane są wzdłuż rzeki. Podczas rejsu przystanek i zwiedzanie jednej z lokalnych wiosek, gdzie można zaobserwować tradycyjny styl życia lokalnych plemion żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Obiad na pokładzie. Po południu dotarcie do Baganu.

Dzień 9
Poranna wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanejw tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie
świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem pokaz
tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

Dzień 10
Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca. Fakultatywnie wcześnie rano dla chętnych - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano.

Dzień 11
Poranny przelot do Yangon, miasta w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur
i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W synagodze spotkanie z powiernikiem synagogi, aby dowiedzieć się więcej o historii birmańskich Żydów. Przejazd na sławny rynek
Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 12
Transfer na lotnisko, wylot do Europy przez port tranzytowy. Przylot w godzinach popołudniowych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski. Przylot w godzinach wieczornych.


Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

 

Cena zawiera:
-przelot na trasie Warszawa- Yangon - Warszawa
-przeloty wewnętrzne (Yangon-Heho, Heho-Mandalay, Bagan-Yangon)
- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe
- Śniadania w hotelach, 2 obiady (dzień 5 i 7 )
-Opieka polsko języcznego pilota-przewodnika
- Transfery klimatyzowanym mikrobusem
- Rejs łódką z Mandalay do Bagan
- Lokalni przewodnicy (codziennie oprócz dnia 7)
-Bryczki konne w Bagnie oraz Inwa
-Łodzie w Inle Lake, Indein, Inwa, Hsipaw, Mingun, Bagan
-Łódka w Amarapura (most U Bein)
-Przedstawienie kukiełkowe w Baganie
-Codzienna woda mineralna oraz jednorazowe ręczniki odświeżające
-ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:
-Dopłaty do pok. 1-osob - 230 USD
-Bilety wstępu i opłaty lokalne - 150 USD
-Dopłata za opcjonalny przelot balonem w Baganie - 280 USD
- zwyczajowe napiwki - 40 USD
-pozostałe posiłki (aranżuje pilot)

 

 


Indonezja

1.1 Naturalne Piękno, Indonezja.

Opis oferty:
Dżakarta • Kumai • Park Narodowy Tanjung Puting • Pesalat • Maumere • Wyspa Flores • Wulkan Kelimutu • Bajawa • Wogo • Bena • Ruteng • Labuan Bajo • Wyspa Rinca • Wyspa Kalong • Wyspa Komodo • Pink Beach • Bali • DenpasarWyprawa z serii ekspedycji do serca Indonezji. Wspaniała okazja, żeby obserwować orangutany w ich naturalnym środowisku na wyspie Borneo, poczuć poranną rosę na wulkanie Kelimutu, posłuchać historii zaczarowanych jezior, poznać obyczaje i życie plemienia Ngadha, wytropić smoki z wyspy Komodo i pływać w turkusowych wodach wśród raf koralowych morza Flores. To tylko niektóre z doświadczeń i wrażeń jakie przywiozą ze sobą uczestnicy tej niezapomnianej ekspedycji w głąb najciekawszych zakątków Indonezji.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indonezji.

2. dzień. Dżakarta
Przylot do DŻAKARTY. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Nocleg.

3. dzień. Kumai  
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na Borneo. Przejazd do portu rzecznego KUMAI, gdzie na uczestników na rzece Sekonyer będą czekać tradycyjne łodzie Klotok. Te duże drewniane łodzie życzliwie nazywane są przez turystów "African Queen". Jest to idealny środek lokomocji dla wszystkich, którzy chcą z bliska poznać życie dżungli. Dek statku jest najlepszym miejscem na obserwację dziko żyjących małp i egzotycznych ptaków. Obiad na łodzi. Zakwaterowanie w lodży. Kolacja i nocleg.    

4. dzień. P. N. Tanjung Puting
Śniadanie. Rejs łodziami Klotok w górę rzeki po PARKU NARODOWYM TANJUNG PUTING aż do ośrodka badań nad orangutanami Camp Leakey. Warto wpatrywać się w brzegi rzeki, gdyż na tym odcinku można zauważyć krokodyle rzeczne. Po drodze wizyta w Pondok Tanguy - centrum rehabilitacji orangutanów. Krótki trekking po lesie tropikalnym, podczas którego jest szansa aby zobaczyć niezwykłe gatunki żyjące na wolności, takie jak: gibony, makaki i egzotyczne ptaki. Obiad na łodzi. Po południu obserwacja karmienia orangutanów. Rejs powrotny do lodży, nocleg i kolacja w otoczeniu bujnych mangrowców i setek świetlików.

5. dzień. Pesalat
Wykwaterowanie. Rejs w górę rzeki do PESALAT na obserwację ptaków. Wyjazd wczesnym rankiem, kiedy zwierzęta żyjące na brzegach rzeki są wyjątkowo aktywne. Śniadanie na łodzi. Spacer po dopłynięciu do Pesalat. Powrót do lodży i Tanjung Harapan, okazja do zobaczenia karmienia orangutanów. Rejs powrotny do Kumai, po drodze obiad na łodzi. Przejazd do Pangkalan Bun zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Surabaya na Jawie. Następnie przelot na Bali do Denpasar. Transfer i zakwaterowanie w regionie Seminyak. Czas wolny. Nocleg w hotelu.   

7. dzień. Maumere - Wyspa Flores
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do MAUMERE na kwiecistej WYSPIE FLORES. Wyspa jest znana z kolorowych plaż, wodospadów, jezior, czynnych i wygasłych wulkanów, plantacji egzotycznych owoców i rdzennej ludności Nghada. Po przylocie przejazd do serca wyspy w okolice wygasłego wulkanu Kelimutu. Obiad. Zakwaterowanie w eco lodży, w niesamowitym otoczeniu dżungli. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

8. dzień. Wulkan Kelimutu
Śniadanie, wykwaterowanie przed świtem i bardzo wczesny wyjazd na krater WULKANU KELIMUTU (1639 m n.p.m.) na zjawiskowy wschód słońca nad trzema magicznymi jeziorami. Według wierzeń rdzennej ludności wulkan jest świętą górą. Jest uważany za miejsce mistyczne ze względu na trzy kolorowe jeziora skryte na dnie krateru. Każde z nich ma inny bardzo intensywny kolor wody i intrygujące nazwy: Jezioro Starych Ludzi, Jezioro Młodych Mężczyzn i Dziewcząt oraz Zaczarowane Jezioro. Następnie przejazd do miejscowości Ende na lokalny targ. Obiad w lokalnej restauracji, postój w Penggajawa Beach słynącej z niebieskich kamieni. Zakwaterowanie w hotelu w centralnej części wyspy Bajawa. Kolacja i nocleg.

9. dzień. Bajawa - Wogo - Bena - Ruteng - Labuan Bajo
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAJAWY zlokalizowanej w sercu terenów zamieszkałych przez rdzennych mieszkańców Ngadha, słynących z megalitycznej kultury i charakterystycznej architektury domostw. Wizyta w wioskach WOGO i BENA. Obiad. Po południu przejazd zielonymi lasami deszczowymi do RUTENG i postój nad tropikalnym jeziorem Ranamese. Przejazd do LABUAN BAJO - doskonałego punktu wypadowego do zwiedzania okolicznych wysp. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. dzień. Wyspa Rinca - Wyspa Kalong
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do mariny w zatoce. Zaokrętowanie na jachcie i rejs na WYSPĘ RINCA oddalonej o ok. 1,5 godz. od Labuan Bajo. Obiad na jachcie. Rinca to jedna z najmniejszych wysp w obrębie Parku Narodowego Komodo, na której schronienie znalazły liczne dzikie zwierzęta między innymi waran z Komodo, nazywany również smokiem. Spacer po tropikalnym lesie z lokalnym przewodnikiem w poszukiwaniu waranów. Powrót na łódź, dalszy rejs na WYSPĘ KALONG - małą wysepkę obrośniętą mangrowcami, w koronach, których schronienie znalazły nietoperze. Po południu możliwość oglądania zdumiewającego spektaklu tysięcy nietoperzy, które wylatują ze swoich schronień w poszukiwaniu pożywienia. Kolacja i nocleg na łodzi.

11. dzień. Komodo - Pink Beach
Śniadanie. Kurs na WYSPĘ KOMODO. Po dopłynięciu godzinny spacer po wyspie w poszukiwaniu waranów z Komodo, największych żyjących jaszczurek zwanych Smokami z Komodo. Obiad na łodzi. Dalszy rejs do PINK BEACH, jednej z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy - idealne miejsce na snurkowanie przy doskonale zachowanej rafie wśród kolorowych ryb. Po wypoczynku na plaży powrót łodzią do Labuan Bajo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

12. dzień. Bali - Denpasar
Śniadanie. Wykwaterowanie. W zależności od rozkładu lotów czas wolny na wypoczynek, następnie transfer na lotnisko. Po drodze postój i zwiedzanie Jaskini Mirror z okazałymi naciekami skalnymi. Przelot na BALI do DENPASAR. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

13.-14. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub indywidualne zwiedzanie wyspy. 14. dnia w godzinach wieczornych transfer na lotnisko. Wylot do Polski

15. dzień.
Przylot do Polski.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Świadczenia:

  • 12 noclegów na trasie: 8 w hotelach klasy turystycznej, 3 w lodżach, 1 na łodzi; 2-os. pokoje z łazienkami, 2 -os. kabiny,
  • Wyżywienie: 12 śniadań, 8 obiadów, 5 śniadań,
  • Przeloty: Polska - Dżakarta, Denpasar - Polska • przeloty wewnętrzne: Dżakarta - Pangkalan Bun, Pangkalan Bun - Surabaya, Surabaya - Denpasar, Denpasar - Maumere, Labuan Bajo - Denpasar,
  • Przejazd minibusem,
  • Opieka pilota,
  • kucharz podczas rejsów po Parku Narodowym Tanjung Puting i Komodo,
  • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka


Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: przewodnicy lokalni, bilety wstępów do parków narodowych i zwiedzanych obiektów: ok. 180 USD/os.; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.

 


Nowa Zelandia

1.1 Wyspa Północna i Południowa, Nowa Zelandia.

Dzień 1 - 2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3
Przylot do Auckland, transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po Queen Street wśród kolonialnych zabytków i współczesnych drapaczy chmur oraz wizyta w słynnej marinie Viaduct, goszczącej regaty "America's Cup". Na dobre zakończenie dnia podziwianie panoramy "miasta żagli" ze wzgórza Mt. Eden. Nocleg.

Dzień 4
Rano przyjazd z Auckland do Waitomo, spływ podziemną rzeką w jaskini Waitomo, podziwianie wspaniałych stalagmitów i stalaktytów oraz iskrzących w ciemnościach milionów świetlików! Następnie wizyta w Otorohanga Kiwi House - możliwość zobaczenia słynnego ptaszka kiwi (symbolu Nowej Zelandii) i innych endemicznych ptaków. W drodze do Rotorua postój na farmie Hobbiton - specjalnie dla wielbicieli "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Nocleg w Rotorua.

Dzień 5
Zwiedzanie Rotorua i otaczającej miasto krainy zjawisk geotermalnych. Wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Odwiedziny w wiosce Maorysów, którzy umilą czas śpiewem i tańcem. Będzie także okazja do zobaczenia ptaszka kiwi. Po południu piknik nad powulkanicznym Jeziorem Błękitnym i spacer wśród olbrzymich sekwoi w lesie Whakarewarewa. Wieczorem fakultatywnie kąpiele w słynnych gorących źródłach Polynesian Spa. Nocleg w Rotorua.

Dzień 6
Z samego rana wyjazd do parku geotermalnego Wai-O-Tapu - podziwianie gorących źródeł, bulgocącego błota, wielobarwnych jeziorek oraz gejzerów. Następnie postój przy huczącym wodospadzie Huka oraz nad jeziorem Taupo (największym w Nowej Zelandii). Dalszy przejazd na południe w stronę wulkanów Parku Narodowego Tongariro. Po południu spacer na zboczach wulkanu, będący rozgrzewką przed wyzwaniem następnego dnia. Nocleg w wiosce Whakapapa lub okolicy.

Dzień 7
Całodniowa wycieczka do świata "Mordoru" - trekking w scenerii filmowych plenerów Wulkanu Tongariro. Wędrówka pośród pokładów zastygłej lawy, kraterów, wód termalnych, szmaragdowych jeziorek i pięknych zielonych lasów, z ośnieżonymi szczytami w tle. Tereny te posłużyły twórcom ekranizacji "Władcy Pierścieni" jako plan do realizacji najmroczniejszych scen całej trylogii. Fakultatywnie dzień wolny na samodzielne spacery, podglądanie uroku okolicy. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd dalej na południe do miasta stołecznego Wellington. Po drodze okazja (tylko dla zuchwałych), by oddać skok na bungee - nie ma na to lepszego miejsca niż Nowa Zelandia, będąca światową stolicą sporów ekstremalnych! Reszta podziwia… Po południu zwiedzanie Wellington - centrum biznesowe, parlament, katedra oraz wjazd kolejką do Ogrodu Botanicznego, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto położone nad zatoką wśród wulkanicznych wzgórz. Nocleg w Wellington.

Dzień 9
Poranna wizyta w nowoczesnym i interaktywnym Muzeum Te Papa, gdzie można zobaczyć m.in. egzemplarz kałamarnicy kolosalnej, przekonać się, co czuję człowiek podczas trzęsienia ziemi oraz zapoznać bliżej z kulturą i sztuką Maorysów. Następnie trzygodzinna przeprawa promem przez Cieśninę Cooka na Wyspę Południową. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Sundu Królowej Charlotty do Havelock. Kolacja z miejscowymi małżami w roli głównej. Nocleg w Havelock.

Dzień 10
Przejazd na zachodnie wybrzeża Wyspy Południowej. Po drodze przystanek w Nelson - spacer po centrum i krótkie plażowanie nad Zatoką Tasmana. Następnie przeprawa przez górski przełom rzeki Buller - przystanek na przejście po najwyższym moście wiszącym w Nowej Zelandii. Niedaleko Westport postój na malowniczym przylądku Foulwind - podglądanie tamtejszej kolonii fok. Nocleg w Greymount.

Dzień 11
Przejazd na południe wzdłuż wybrzeży Morza Tasmana. Postój w Punakaiki i spacer pośród niezwykłych formacji "skał naleśnikowych", otoczonych gęstym pierwotnym buszem. Po przybyciu do Parku Narodowego Westland piesze wycieczki do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, które - jako jedyne na świecie - spływają do lasu deszczowego. Fakultatywnie półgodzinny lot helikopterem wokół najwyższych szczytów Alp Południowych z lądowaniem na jednym z lodowców. Nocleg w Fox Glacier.

Dzień 12
Opuszczamy region zachodniego wybrzeża. Przejazd przez Park Narodowy Aspiring - tolkienowski Isengard w filmowej ekranizacji "Władcy Pierścieni" - z przystankami przy wodospadach i przełomach górskich rzek. Po wyjeździe z krainy ciemnych lasów deszczowych i zmianie krajobrazu postoje w punktach widokowych nad niesamowitymi polodowcowymi jeziorami Wanaka i Hawea. Mini-trekking na Mt. Iron, ze szczytu której roztacza się wspaniała panorama okolicznych gór i jezior. Na koniec dnia dotarcie do Queenstown - nowozelandzkiej stolicy sportów ekstremalnych. Nocleg.

Dzień 13
Dzień z adrenaliną w Queenstown! Tego dnia miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję skorzystać z atrakcji podnoszących poziom tego hormonu do maksimum. Fakultatywnie można będzie oddać skok na bungee, odbyć rejs odrzutową motorówką po rwącej górskiej rzece, wyskoczyć z samolotu ze spadochronem i nie tylko. Turystom ceniącym spokój proponujemy spacery po ogrodach botanicznych oraz degustację wina w lokalnej winnicy. Przed zachodem słońca wjazd kolejką linową na górę ponad Queenstown, skąd można podziwiać bajeczne krajobrazy okolicznych gór i jeziora Waikatipu.

Dzień 14
Eskapada do największego parku narodowego Nowej Zelandii - Fiordland National Park. Górską drogą, opisywaną przez Kiplinga jako ósmy cud świata, dotrzemy nad brzeg Milford Sound. Rejs statkiem po czarującym fiordzie, podziwianie otaczających go niebosiężnych gór, gęstych lasów deszczowych i olbrzymich wodospadów. Zobaczymy też "ujście" zatoki do otwartego morza. Powrót na nocleg do Queenstown.

Dzień 15
Od rana kierujemy się do podnóży Mt. Cook, najwyższego szczytu Alp Południowych. Tam spacer szlakiem prowadzącym wśród lodowców, powstających glacjalnych form krajobrazu i alpejskich łąk. Wędrówka pod czoło 27-kilometrowego lodowca Tasmana - najdłuższego w Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad polodowcowe jeziora Pukaki i Tekapo o nienaturalnie lazurowej barwie wody. Nocleg na trasie.

Dzień 16
Po śniadaniu wyjazd w kierunku półwyspu Banksa, na którym powulkaniczne górskie krajobrazy kontrastują z malowniczymi zatokami. Postój w nadmorskiej miejscowości Akaroa - dawnej kolonii francuskiej, która do dzisiaj zachowała oryginalną atmosferę. Po wjeździe ekstremalnie krętą drogą na środek półwyspu piesza wycieczka szlakiem o niesamowitych walorach widokowych. Następnie przejazd do Christchurch i spacer po centrum miasta, które odradza się po katastrofalnym trzęsieniu ziemi sprzed kilku lat. Nocleg w Christchurch.

Dzień 17
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Azji i Europie.

Dzień 18
Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Cena zawiera:
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland, Christchurch - Warszawa
- transfery, przejazdy wewnętrzne autokarem/mikrobusem
- zakwaterowanie - hotele i motele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienką
- wyżywienie śniadania na całej trasie, lunch podczas rejsu po Milford Sound
- opieka polskiego pilota - przewodnika
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 PLN)

W cenie nie są zawarte:
- bilety wstępu - 230 EUR
- opłaty lotniskowe - 20 EUR
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- zwyczajowe napiwki
- dopłata do pokoju jednoosobowego - 580 EUR

 


Meksyk

1.1 Kuba, Meksyk.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot z Warszawy do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Miasta Meksyk . Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do ruin "miasta bogów" TEOTIHUACAN, zwiedzanie największych piramid obu Ameryk - Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Po drodze wizyta w sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy - centrum religijnym w obecnym Meksyku. Ok. 19.00 powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 3
Zwiedzanie stolicy - Katedra, Pałac Prezydencki, Muzeum Antropologiczne. Spływ łodziami po ukwieconych ogrodach Xochimilco w rytm muzyki mariachi i marimba. Nocleg w Mexico City.

Dzień 4
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Cuernavaca, zwiedzanie katedry, spacer po najciekawszych zakątkach miasta, możliwość posilenia zmęczonych ciał w lokalnej jadłodajni. Po drodze zwiedzanie jaskiń Grutas de Cacahuamilpa. Wczesnym popołudniem przejazd do srebrnego miasta - Taxco, słynnego z arcydzieł sztuki jubilerskiej. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer. Możliwość podejrzenia życia prowincjonalnego miasta Meksyku. Nocleg.

Dzień 5
Zwiedzanie miasta - wizyta w warsztatach ze srebrem, punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Około południa przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku - Acapulco. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 6
Wypoczynek w Acapulco - plażowanie, sporty wodne, etc. Fakultatywnie - zwiedzanie Acapulco, diamentowe wybrzeże, rejs po zatoce oraz udział w pokazach karkołomnych wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada, czy wyprawa na lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu "Rambo". Rejs po rzece. Degustacja Iguany. Kąpiel na słynącej z wysokich fal plaży Revolcadero. Nocleg.

Dzień 7
Odpoczynku ciąg dalszy; pływanie sporty wodne, plażowanie. Późnym popołudniem przejazd do Mexico City. Wieczorem możliwość spaceru na Plac Garibaldi. Nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Havany. Przejazd do hotelu. Nocleg w Havanie.

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Hawany - Plac Rewolucji, bulwar Malecon, Cmentarz Colon, Plac Katedralny; następnie szlakiem Hemingwaya - bar Bedeguita del Medio, bar Floridita, Hotel Ambos Mundos, muzeum rumu. Wieczorem fakultatywnie - możliwość wyjścia do najsłynniejszego kabaretu Kuby "Tropicana" (strój wieczorowy) - wraz z przejazdami, drinkiem i przekąską lub odwiedzenia we własnym zakresie Kabaretu Parisien - bez dojazdu, drinka ani przekąski. Nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Dalszy przejazd do Cienfuegos. Po przyjeździe zwiedzanie Cienfuegos - Katedra, Plac Jose Marti. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle z możliwością popróbowania typowych drinków kubańskich i posłuchania gorących rytmów kubańskich. Nocleg w Cienfuegos lub w Trinidadzie.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie perły kubańskiej architektury kolonialnej Trinidadu - Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trinidad, wizyta w Cancanchara - stolicy afrokubańskiej muzyki, dawny klasztor Św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek w hotelu w okolicach Trinidadu. Nocleg.

Dzień 12
Do południa możliwość korzystania z plaż Morza Karaibskiego. Po popołudniu wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd przez miasto Che Geuvary - Santa Clara, z krótkim postojem przy mauzoleum, do słynnego kurortu Varadero. Nocleg.

Dzień 13-14
Wypoczynek w Varadero lub fakultatywnie wyprawa katamaranem na Wyspę Cayo Blanco. Po drodze pływanie z delfinami oraz snorkling połączony z podziwianiem podwodnego świata Karaibów. Plażowanie na dziewiczej wyspie. Podczas pływania katamaranem drinki krajowe. Na wyspie degustacja miejscowego przysmaku - langusty. (Cena ok. 100 EUR). Nocleg.

Dzień 15
Do południa korzystanie z promieni słonecznych. Po południu przejazd na lotnisko w Havanie i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 16
Wylot do Warszawy, lądowanie na lotnisku Okęcie. Powrót w domowe pielesze z sombrero w dłoni…

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.
Cena zawiera:
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Meksyk - Hawana - Meksyk - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 3*** /4****
- opiekę pilota - przewodnika na terenie Meksyku i Kuby
- przejazdy mikrobusami lub autokarem z klimatyzacją
- transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
- wyżywienie - śniadania na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W cenie nie są zawarte:
- bilety wstępu i koszty przewodników 100 USD
- opłata wylotowa z Kuby 25 EUR
- zwyczajowe napiwki 50 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju 1-osobowego 480 USD

UWAGA!
Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimum 10 chętnych osobach. Pojedynczo można dołączyć do grupy anglojęzycznej.


Antarktyda

1.1 Argentyna, Antarktyda.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Argentyny przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2
Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Około południa wyjście na zwiedzanie Buenos Aires, miasta zwanego "Paryżem Południa" - deptak Florida i Lavalle, Plaza de Mayo, dostojne spacerowanie wśród tłumów śniadolicych Argentynek i argentyńskich macho. Przejazd do nekropolii Recoleta, gdzie znajduje się między innymi grób charyzmatycznej Evity. Wieczorem możliwość tańców przy upojnej muzyce tanga w dzielnicy La Boca.

Dzień 3
Wyjazd na słynną pampę. Przybycie na typowe argentyńskie rancho -estancia -gdzie zawsze gra muzyka i gdzie nogi same prowadzą do tanga. W przerwach między tańcami raczenie się asado -najlepszą wołowiną świata - pieczoną na ruszcie i obficie podlewaną winem. Przyglądanie się pracy argentyńskich kowbojów zwanych gauchos, ulubieńców wszystkich kobiet świata. Chybotliwy powrót do hotelu.

Dzień 4
Od rana spacery, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wylot do Ushuaia na najdalsze południe Argentyny, ukryte między szczytami Tierra del Fuego miasto Ushuaia jest autentycznym "miastem na końcu świata". Lądowanie na ziemi wulkanów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po Ushuaia. Nocleg.

Dzień 5

Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podczas przerwy w wykładzie na temat lokalnej kultury i historii raczenie się asadem, najlepszą wołowiną świata, pieczoną na ruszcie. Po południu przejazd do portu i uroczyste zaokrętowanie na statek. Wstępne nieśmiałe próby zaprzyjaźnienia się z pozostałymi uczestnikami rejsu - statek zabiera około 100 wszelkiej maści i narodowości podróżników i jest specjalnie wyposażony na ekspedycje polarne w wynalezione przez Cousteau zodiaki (wzmocnione pontony z silnikami, służące do eksploracji brzegów). Po pokonaniu Kanału Beagle wypatrywanie pierwszych lodowców Antarktydy.

Dzień 6-8
Rejs na południe w stronę legendarnej, owianej złą sławą wśród żeglarzy Cieśniny Drake'a. Przełamywanie ostatnich lodów nieufności między uczestnikami rejsu, bowiem pierwsze prawdziwe lody już niebawem pokażą się na horyzoncie. Wypatrywanie wielorybów, opasłych królów mórz arktycznych. Przekroczenie strefy konwergencji arktycznej (mieszania się zimnych wód powierzchniowych z cieplejszymi wodami subarktycznymi). Wizyta na mostku kapitańskim i sprawdzanie radarów, namierzających góry lodowe. Uczestnictwo w serii fascynujących wykładów, które z wolna uchylą rąbka tajemnicy na temat zasad rządzących niebezpieczną, straszną ale jednocześnie zniewalającą pięknem i spokojem Antarktydą. Pod koniec dnia siódmego dopłynięcie do Szetlandów Południowych. Kontemplacja olśniewającej bieli pierwszych gór lodowych oraz ośnieżonych szczytów archipelagu, połączone z pierwszymi refleksjami na temat marności istnienia człowieka i potęgi Matki Natury. Fascynująca morska wędrówka wzdłuż brzegów Szetlandów, gdzie zwykły się zbierać komitety powitalne tysięcy uroczych fok i ciekawskich pingwinów, stojących niejednokrotnie jak na wojskowej paradzie. Chrzest bojowy na zodiacach - lądowanie przy zatopionym kraterze wulkanu na Zwodniczej Wyspie (Deception Island w zbożnym celu nawiązania fizycznego kontaktu z barwną fauną lodowego kontynentu. Rozmyślania filozoficzne na temat, jak miło by było pogłaskać pingwina… Zwiedzanie opuszczonej bazy wielorybniczej oraz dla chętnych możliwość zażycia kąpieli w niewiarygodnych, gorących źródłach w scenerii ośnieżonych szczytów.


Dzień 9-11
Dalsza eksploracja Najdalszego Południa. Rejs przez "aleję lodowców" dryfujących w kierunku północnym. Próby rozeznania się w plątaninie zatok, cieśnin i wysp wokół Półwyspu Antarktycznego. Jeśli łaskawy Neptun zezwoli, lądowanie na Wyspie Poulet, gdzie można zobaczyć pingwiny Adelie. Zawinięcie do Rajskiej Zatoki i Zatoki Neko, postawienie stopy na kontynencie Antarktycznym. Wizyta w Post Lockroy, dawnej brytyjskiej stacji badawczej, odnowionej i przekształconej na muzeum (skąd można wysłać także kartki pocztowe). Majestatyczny rejs przez Cieśninę Gerlach oraz kanały Neumayer Lamaire - jeśli nie będą zatarasowane przez góry lodowe i w zależności od warunków pogodowych wizyta na Wyspie Petermana. Cucenie mdlejących od nadmiaru wrażeń estetycznych towarzyszy podróży.

Dzień 12-13
Odwrót z Białego Kontynentu na z góry upatrzone pozycje w kierunku Cieśniny Drake'a. trwożliwe omijanie osławionego Przylądka Horn. Wypatrywanie ptaków oraz wielorybów, wykłady utrwalające wiedzę na temat Antarktydy oraz jej fascynującej przyrody. Relaks po ekscytujących przeżyciach.

Dzień 14
Poranne przypłynięcie do Ushuaia, rozdzierające serce pożegnanie z pasażerami i załogą statku. Wytęskniony kontakt ze stałym lądem. Transfer na lotnisko. Wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 15
Poranny wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16
Przylot do portu tranzytowego. Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w godzinach popołudniowych.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.
Cena zawiera:
- przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires - Ushuaia - Buenos Aires - Warszawa
- 10-dniowy arktyczny rejs statkiem Ushuaia - Półwysep Antarktyczny - Szetlandy Południowe - Ushuaia
- zakwaterowanie na statku w kabinach 3-osobowych (niski pokład) - 9 noclegów, kabina 2 -os. dopłata 1980 PLN od osoby
- wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja na statku oraz śniadania na lądzie
- zakwaterowanie w hotelu czterogwiazdkowym w Buenos Aires i Ushuaia
- zwiedzanie Buenos Aires z miejscowym anglojęzycznym przewodnikiem i wyjazd na argentyńskie rancho
- transfery z lotniska i na lotnisko
- opłaty za bilety wstępu i przewodników miejscowych
- wykłady na tematy arktyczne na statku
- wycieczki zawarte w programie rejsu
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:
- lokalnych opłat lotniskowych - ok. 40 USD
- zwyczajowych napiwków (ok. 130 USD)
*Wysoki sezon (termin okołosylwestrowy), dopłata 5 700 PLN
**rejs statkiem wydłużony o jeden dzień ( 10 noclegów), dopłata 1470 PLN


Seszele
1.1 Seszele


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie/ Berlinie wylot na Seszele, z jednym międzylądowaniem w Dubaju .

Dzień 2
Przylot na wyspę Mahe. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na statek Sea Shell/Sea Pearl. Przywitanie z kapitanem i resztą załogi. Wypłynięcie z Port Victoria około godz. 12.00. Rozpoczęcie rejsu z wyspy Mahe - największej wyspy archipelagu Seszeli, w okolice wyspy Round Island. Wieczorem zapoznanie się z kreolską kuchnią podczas powitalnego grilla.

Dzień 3
Przybycie na wyspę Praslin, drugą co do wielkości zamieszkaną wyspę Seszeli, słynącą na całym świecie z bajkowych plaż i ekskluzywnych hoteli. Na wyspie znajduje się wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rezerwat natury Vallee de Mai. Można tu podziwiać endemiczny gatunek lodoicji seszelskiej (palmy seszelskiej) oraz unikalny coco de mer (kokos morski). Las tropikalny porastający częściowo wyspę jest domem dla czarnej papugi. Odkrywanie niesamowitych ścieżek rezerwatu ukrytych pod baldachimami masywnych palm. Powrót na pokład, możliwość korzystania z przeróżnych atrakcji - nurkowania, snorklingu lub innych sportów wodnych.

Dzień 4
Wypoczynek na pokładzie statku w drodze na wyspę - La Digue, na której rowery i wozy ciągnięte przez woły są nadal najbardziej popularnym środkiem transportu. Sławę wyspie przyniosły masywne formacje granitowych głazów narzutowych przy Anse Source d'Argent, którą uważa się za najczęściej fotografowaną plażę Seszeli. Zwiedzanie wyspy rowerem. Po południu powrót na statek.

Dzień 5
Dalszy rejs w stronę siostrzanych wysp Grande Soeur i Petite Soeur. Idealne miejsce do nurkowania, snorklingu i słonecznych kąpieli wokół całkowicie bezludnych tropikalnych wysp. Po południu wizyta na wyspie Coco, niewielkiej wysepce o powierzchni zaledwie 1,8 ha , fantastyczne miejsce do snorklingu i podziwiania wielobarwnych tropikalnych ryb.

Dzi

Dzień 6
Wypoczynek na pokładzie, cieszenie się promieniami słońca wśród niebieskich wód Oceanu Indyjskiego w drodze na wyspę Booby. Poranne nurkowanie i inne sporty wodne. Po obiedzie przybycie do brzegów wyspy Aride, która jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich. Występują tu największe na świecie kolonie - rybitwy cienkodziobej, burzyka równikowego, rybitwy różowej. Spacer szlakiem, który prowadzi na szczyt widowiskowego klifu. W wodach wokół wyspy można spotkać nawet około 400 różnych gatunków ryb.

Dzień 7
Rankiem przybycie do wyspy Curieuse. Wizyta w małej stacji badawczej wybudowanej w celu obserwacji żółwi morskich. Zobaczymy również ruiny kolonii trędowatych z XIX wieku. Po obiedzie czas na odpoczynek i podziwianie białych piaskowych plaż i turkusowej wody oraz harce wodne.

Dzień 8
Leniwe żeglowanie w drodze powrotnej do Mahe. Ostatnia okazja do korzystania z uroków morskiej podróży. Przystanek w Ile Seche, - snorkling, nurkowanie. Pożegnalna kolacja. Przybycie do Port Victoria na nocleg.

Dzień 9
Opuszczenie jachtu na nadbrzeżu Inter-Island o godzinie 8.30. Czas wolny na zwiedzanie wyspy. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy/Berlina z międzylądowaniem.

Dzień 10
Przylot do Warszawy/Belina

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa/Berlin - Mahe - Warszawa/Berlin
- zakwaterowanie na jachcie Sea Shell lub Sea Pearl w kabinach 2-osobowych z umywalką, toalety i prysznice ogólne
- pełne wyżywienie podczas rejsu (baz napojów do posiłków)
- transfer lotnisko/port/lotnisko
- podczas rejsu opieka załogi anglojęzycznej
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W cenie nie są zawarte:
- biletów wstępu 190 EUR
- napiwków 50 EUR
UWAGA!
Dla chętnych możliwość pozostania w Abu Dhabi lub Dubaju dowolną ilość dni - za dodatkową opłatą.
Możliwość wyboru jachtu o wyższym standardzie Sea Star lub Sea Bird za dopłatą.

 


Grecja
1.1 Zakynthos, Grecja

Opis oferty:
Zakynthos > Sami > Zatoka Polis > Frikes > Vathi > Poros > Zatoka Wraku > Błękitne Groty > Zakynthos Ciepła woda Morza Jońskiego, trzy przepiękne wyspy siostry - Zakynthos, Kefalonia i mitologiczna Itaka, kąpiele z żółwiami, Zatoka Wraku, komfortowy jacht i profesjonalna załoga dbająca o to, aby uczestnicy rejsu wypoczywali w jak najwyższym komforcie, spokoju oraz doskonałej atmosferze. Rejs ma założenie wypoczynkowe, liczne atrakcyjne i miejsca postojowe stwarzają idealne warunki do zwiedzania i rekreacji dla grupy przyjaciół lub rodzin z dziećmi.

1. dzień. Zakynthos
Przylot na ZAKYNTHOS. Transfer z lotniska do mariny jachtowej w stolicy wyspy. Zakwaterowanie na jachcie w prywatnych dwuosobowych kabinach. Wieczór zapoznawczy i organizacyjny. Przedstawienie planu rejsu do trzech wysp Archipelagu Wysp Jońskich. Miasto Zakynthos oferuje liczne atrakcje i możliwości spędzenia wieczoru, od gwarnych klubów po klimatyczne knajpki. Nocleg na jachcie w porcie. 

2. dzień. Sami (Kefalonia)
Śniadanie serwowane na jachcie ok godz. 9.00. Po śniadaniu szkolenie z zakresu bezpieczeństwa żeglowania i przebywania na jachcie. Kurs na największą z wysp archipelagu - Kefalonię. Już z daleka będzie widoczny najwyższy szczyt wyspy - Enos (1520 m). W trakcie rejsu będzie czas na wypoczynek na jachcie oraz opalanie. Dla chętnych nauka sterowania jachtem pod okiem doświadczonego skippera. Po dopłynięciu do miejscowości SAMI czas wolny. Nocleg na jachcie w porcie.
Planowany czas żeglowania: 6-7 godz.
 
3. dzień. Zatoka Polis (Itaka)
Śniadanie. Czas wolny - możliwość indywidualnej wycieczki do jaskini Melisani z podziemnym jeziorem i jaskini Drogarati, stolicy Argostoli czy na plażę Myrtos, uważaną za najpiękniejszą w całej Grecji. Po południu jacht obierze kurs na jedną z najbardziej znanych wysp archipelagu - na Wyspę Odyseusza - Itakę. Postój na kotwicowisku w ZATOCE POLIS. Możliwość grillowania. Nocleg na jachcie w zatoce.
Planowany czas żeglowania: 2-3 godz.

4. dzień. Frikes
Śniadanie. W godzinach porannych możliwość indywidualnej pieszej wycieczki do wioski Stavros, uznawanej za rodzinną miejscowość Odyseusza, jego żony Penelopy i syna Telemacha. Przypomina o tym pomnik Odyseusza. Wypłynięcie do FRIKES, małej wioski rybackiej. W trakcie rejsu relaks na jachcie, kąpiele słoneczne i morskie. Po dopłynięciu czas wolny na zwiedzanie (zachowane tradycyjne wiatraki) bądź plażowanie na jednej z małych i romantycznych plaż. Nocleg na jachcie.
Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. + przerwa na kąpiele.
 

5. dzień. Vathi (Itaka)
Śniadanie. Kurs na Zatokę Molos z idylliczną wioską VATHI na wyspie Itaka. W trakcie rejsu postój na kąpiele. Po południu dopłynięcie do Vathi. Czas wolny można przeznaczyć na plażowanie, zwiedzanie bądź relaks w licznych knajpkach i restauracjach znajdujących się nad samym brzegiem Zatoki Molos. Nocleg na jachcie.Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. + przerwa na kąpiele.

6. dzień. Poros (Kefalonia)
Śniadanie. W planie dnia powrót na największą wyspę archipelagu Kefalonię. Po śniadaniu wypłynięcie do POROS - to niewielka wioska, zlokalizowana na południowo-wschodnim wybrzeżu Kefalonii. Po przypłynięciu czas wolny na relaks w jednej z wielu klimatycznych tawern i restauracji przy porcie oraz w centrum miejscowości niedaleko portu lub plażowanie. Nocleg na jachcie w porcie.
Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. + przerwa na kąpiele.

7. dzień. Zatoka Wraku i Błękitne Groty (Zakynthos)
Powrót na wyspę Zakynthos. W planie dnia dwie największe atrakcje wyspy: ZATOKA WRAKU i BŁĘKITNE GROTY. Wczesnym rankiem wypłynięcie do Zatoki Wraku - jej zdjęcia nie może zabraknąć na żadnej pocztówce z wyspy. Postój na śniadanie. Po kąpieli w przejrzystych wodach zatoki kurs na Błękitne Groty i ponowna możliwość kąpieli i nurkowania. Kontynuacja rejsu do portu w Zakynthos. Opalanie i wypoczynek na jachcie. Nocleg na jachcie w marinie.
Planowany czas żeglowania: 6-7 godz. + przerwy na kąpiele.
 
8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Opis jachtu:
4 kabiny 2-osobowe dla Gości, każda kabina z łazienką (wc, umywalka, prysznic) i kabina 2-osobowa z oddzielnym wejściem dla załogi, 2 małe szafki w kabinie; mesa: kanapa, sofa, stół, kuchnia gazowa z piekarnikiem, kuchenka 2 palnikowa elektryczna, ekspres przelewowy do kawy, 2 lodówki z zamrażarkami na 24V, 2 lodówki na 12V, w tym jedna w zewnętrznym kokpicie, biblioteka z książkami.

Dane techniczne:
Typ: Atlantic 55
Długość: 16,8m, Szerokość: 5m, Wysokość w środku: 2,1m, Zanurzenie: 2,2m, Wyporność: 24 000 kg, Materiał: GFK, Pokład:Tek15mm - 90% powierzchni pokładu, Prysznic słodkiej wody na pokładzie, Platforma do kąpieli, Powierzchnia żagli: Grot-75 m2 - lazy Jack's Rollfok - 25 m2 Rollgenua - 80m2 Genaker - 135m 2Kabestany: ręczne samozaciskowe, Silnik: 1 Ford Legmann 110PS, Zbiornik paliwa: 500l główny + 100l generator, Zbiornik wody słodkiej: 1100l Generator prądu: 5,5kVA Zbiornik ciepłej wody: 40l, Wyciągarka kotwicy: elektryczna 1500W System nawigacyjny RAYMARINEAISAIS GPS Radar Ploter Głębokościomierz Fishfinder Wiatromierz Autopilot Navtex EPIRB Radio VHF HAVMEN 7100 Instalacja elektryczna: 12V (non stop )/ 24V / 230V Radio: Blaupunkt Ponton: Zodiak260 z silnikiem Yamaha 4,00PS

Świadczenia:
7 noclegów na jachcie, 2-os. kajuty z toaletami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • transfer z i na lotnisko • opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego sternika i stewarda; komplet ręczników i pościeli • sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu • szkolenie z podstawowych umiejętności żeglarskich • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Informacje dodatkowe:
1.
Rejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (sternik i steward) dbają o bezpieczeństwo żeglowania i utrzymanie czystości na jachcie. Nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, aby wziąć udział w rejsie.   

2.
Założona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. Podane czasy dziennego żeglowania są orientacyjne.  

3.
Należy zabrać ze sobą ciepłą i wygodną odzież sportową oraz miękkie obuwie z białą podeszwą.

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: opłaty portowe i paliwowe: ok. 120 EUR/os.Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną.Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


 

 Portugalia

1.1 Bogini Atlantyku, Portugalia.

Trasa przejazdu:
Faro (Portugalia) - Obidos - Nazare - Batalha - Fatima - Tomar - Coimbra - Busaco - Porto - Santiago de Compostela (Hiszpania)- Braga - Guimares - Aveiro -Lizbona - Faro

Atuty:
- fantastyczny program - wysoko oceniany przez Klientów. Wakacyjny Kompas Rzeczpospolitej 2016 dla najlepszej wycieczki objazdowej na rynku polskim
- rewelacyjna cena
- Portugalia + Hiszpania - zwiedzanie Santiago de Compostela wpisanego na listę UNESCO
-możesz zwiedzić Portugalię a na wypoczynek wybrać Hiszpanię
Dzień 1.
Wylot do Portugalii/Faro - na 48 h przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo - bagażowej należy zgłosić się na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Faro, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie w godzinach popołudniowych, nocleg.

Dzień 2. Algarve - Obidos - Nazare - Batalha - Fatima
Po śniadaniu, przejazd w stronę miasteczka Obidos, malowniczo położonego na wzgórzu, otoczonego doskonale zachowanym murem obronnym. Spacer po klimatycznych, wąskich uliczkach. W kawiarniach usytuowanych na placu możliwe będzie skosztowanie lokalnego wiśniowego likieru "Ginjinha". Kolejnym punktem będzie Nazare, niegdyś urokliwa rybacka wioska, a dziś wspaniały kurort usytuowany na atlantyckim wybrzeżu przy szerokiej piaszczystej plaży. Przerwa na obiad (we własnym zakresie) w jednej z restauracji oferujących smaczne dania z ryb i owoców morza. Wjazd na punkt widokowy Sitio, skąd roztacza się wspaniała panorama na leżące w dole miasteczko, plażę i majestatyczny Ocean Atlantycki. Przejazd do miejscowości Batalha, gdzie znajduje się najpiękniejsza gotycka budowla w Portugalii - Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tu znajduje się grób fundatora świątyni Króla Jana I oraz jego syna - Henryka Żeglarza, założyciela pierwszej szkoły nawigacji Sagres, inicjatora wielkich odkryć geograficznych XV w. Do kompleksu należy dawny klasztor dominikański uznany za doskonały przykład łączenia wielu stylów i elementów architektury mauretańskiej, gotyckiej, renesansowej a nawet indyjskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Możliwość zobaczenia bazyliki Różańcowej (jeśli dostępna dla pielgrzymów - nie ma możliwości zwiedzania podczas Mszy i uroczystości) oraz Kaplicy Objawień.

Dzień 3. Tomar - Coimbra - Busaco
Wcześnie rano po śniadaniu przejazd w stronę Tomar, gdzie mieści się Klasztor Zakonu Chrystusa, znany u nas jako Zakon Templariuszy, gdzie Umberto Eco umiejscowił w swojej powieści miejsce ukrycia ich legendarnego skarbu. Zwiedzanie potężnego warownego kompleksu zamkowo - klasztornego, który jest prawdziwym skarbem architektury, wpisanym na listę UNESCO, z elementami gotyku, stylu manuelińskiego i renesansowego. Kolejnym punktem jest miasto Coimbra - dawna stolica Państwa, znana z najstarszego w Portugalii Uniwersytetu. Zwiedzanie wzgórza uniwersyteckiego ze słynną biblioteką ufundowaną przez króla Jana V oraz kościoła św. Krzyża z płytkami azulejos. Po czasie wolnym na lunch, przejazd do położonego na wzgórzu Parku Busaco, założonego w XVII w. przez Karmelitów Bosych, którzy obsadzili wzgórze egzotycznymi roślinami przywożonymi przez portugalskich odkrywców z różnych części świata. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w okolicach Bragi, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4. Porto
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Barcelos. Spacer po otoczonym murami obronnymi miasteczku z pięknymi kamieniczkami, doskonale zachowanymi lochami, ogromną ilością kościołów i pałacyków. To z Barcelos wywodzi się legenda o kogucie - symbolu Portugalii. Przejazd w stronę malowniczego Porto - drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Panoramiczne zwiedzanie miasta nad którym dominuje wzgórze z 75 m wieżą dos Clerigos i siedzibą uniwersytetu. Spacer po wzgórzu katedralnym w kierunku dworca San Bento wyłożonego 15 tys. płytek azulejos, które przedstawiają ważne sceny z historii Portugalii. Następnie ulica handlowa Santa Catarina z secesyjną kawiarnią Majestic oraz księgarnią Lello, gdzie narodziła się powieść o Harrym Potterze, kaplica św. Katarzyny, wyłożona płytkami azulezos. Przerwa na na głównym placu miasta da Liberdade i spacer malowniczymi uliczkami Ribeiry - nadbrzeżnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO z mnóstwem urokliwych kamieniczek, przyciągających uwagę fasadami udekorowanymi płytkami azulejos. Po południu zwiedzanie Palacio da Bolsa, w którym znajduje się słynna Sala Arabska i gabinet Gustava Eiffla. Następnie wizyta w kościele św. Franciszka który swą potoczną nazwę "Złota Grota" zawdzięcza dekoracjom pokrytym 24 karatowym złotem przywiezionym z Brazylii. Możliwość zjedzenia lunchu w jednej z kameralnych restauracji.
Dla chętnych istnieje możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem po rzece Douro (dodatkowo płatne). Program obejmuje ok 50 minutowy rejs w czasie którego można podziwiać stare miasto malowniczo rozłożone na wzgórzach, 6 mostów łączących brzegi rzeki Duoro oraz winiarnie w Villa nova de Gaia.
Po rejsie wizyta w sławnych winiarniach Porto Vila Nova ge Gaia, gdzie dla chętnych będzie możliwość degustacji wyśmienitych trunków (dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu, w okolicach Bragi, nocleg.

Dzień 5. Santiago De Compostela
Po śniadaniu przejazd na terytorium Hiszpanii. Dzień dedykowany wizycie w Santiago de Compostela - od średniowiecza znanego ośrodka kultu religijnego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie historycznego centrum oraz katedry - jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych i jednocześnie jednej z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii. W drodze powrotnej przejazd do Viana de Castelo, położonego u ujścia rzeki Limy do Atlantyku- krótki pobyt w mieście. W godzinach wieczornych powrót do hotelu w okolicach Bragi na nocleg.

Dzień 6. Braga - Guimares - Aveiro
Po śniadaniu zwiedzanie Bragi, słynącej z Sanktuarium Bom Jesus de Monte, które do czasów objawień fatimskich było głównym centrum duchowym Portugalii. Sanktuarium otoczone jest pięknym założeniem parkowym z drogą krzyżową, kapliczkami i monumentalnymi schodami - Pięciu Zmysłów i Trzech Cnót, symbolizującymi Świętą Drogę człowieka. Następnie przejazd do Guimaraes - pierwszej stolicy państwa - miejsca, gdzie urodził się Alfons I Zdobywca. Uznawany za twórcę państwa portugalskiego. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, potężnego zamku warownego z X w. Z wysokości jego murów rozciąga się doskonały widok na całe miasto. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Paçodos Duques de Bragança, czyli pałac książąt Bragança, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Przejazd do położonego na wybrzeżu Aveiro, zwanego portugalską Wenecją, gdzie fakultatywnie można popływać łodziami po kanałach miasteczka i podziwiać piękne kamieniczki o kolorowych fasadach wyłożonych azulejos. Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy.

Dzień 7. Lizbona - Algarve
Po śniadaniu przejazd do Lizbony - stolicy Portugalii, uznawanej za jedno z najpiękniej położonych miast Europy. W programie dzielnica Belem ze słynnym klasztorem Hieronimitów będącym doskonałym przykładem stylu Manuelińskiego. Budowa klasztoru rozpoczęła w 1502 r. z polecenia króla Manuela I jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii. Czas wolny na wizytę cukierni i kawę oraz skosztowanie Pasteis de Belem. Przejazd na wybrzeże pod wieżę Belem - z tego to właśnie miejsca wielu portugalskich odkrywców wyruszało na swoje poszukiwania Nowego Świata i nieznanych cywilizacji m.in w 1497 r. Vasco da Gama wypłynął do Indii. Wieża pełniła funkcję strażniczą dla portugalskiego portu - wiązało się to z obroną Lizbony od strony rzeki Tag. Następnie Pomnik Odkrywców, przedstawiający ważne postaci z okresu wielkich odkryć geograficznych, zarówno żeglarzy jak i naukowców i misjonarzy. Są to m.in. Henryk Żeglarz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan, Bartolomeu Dias, Afonso de Albuquerque. Kolejnym punktem zwiedzania jest katedra lizbońska wzniesiona w XII w. Jest to najstarszy kościół w Lizbonie, którego historia rozpoczyna się w 1147 r., kiedy to Lizbona zostaje odbita z rąk Maurów przez pierwszego króla Portugalii - Afonso Henriques. Następnie spacer po najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, której wąskie i kręte średniowieczne uliczki prowadzą do ślepych zaułków, wewnętrznych dziedzińców i wąskich domów, na balkonach których kwitną pelargonie. Okazja do podziwiania wspaniałej panoramy na położone w dole dzielnice Lizbony. Kolejnym punktem jest Plac Rossio, stanowiący od czasów średniowiecza ulubione miejsce spotkań lokalnych mieszkańców i turystów. Czas wolny na lunch i zakupy. Późnym popołudniem wyjazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 8- 14. Wypoczynek
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu i wypoczynek na wybrzeżu Portulagii / Algarve lub Hiszpanii / Costa de la Luz. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko i wylot do Polski

Dzień 15. Wylot do Polski
Po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Ważne informacje:
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, również kolejność 7-dniowego zwiedzania i 7- dniowego wypoczynku może ulec zmianie i jest uzależnione od Organizatora
- obowiązkowo płatne na miejscu w trakcie trwania imprezy ok. 145 EUR/os. (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki, transfery)
- fakultatywnie podczas objazdu; rejs rzeką Douro ok. 14 EUR/os., wizyta oraz degustacja win w winiarni w Porto ok. 8 EUR/os.
- podczas objazdu 7 noclegów w hotelach spełniających wg Organizatora wymogi standardu *** (niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej), podczas pobytu 7 noclegów w hotelu Auramar Beach Resort 3*plus (All Inclusive)- Net Holiday Golden Star, laureat Wakacyjnego Kompasu Rzeczpospolitej jako jeden z najlepszych hoteli w Portugalii lub w hotelu Alegria El Cortijo 4* na wybrzeżu Costa de la Luz (Alll Inclusive lub HBplus)
- wyżywienie - śniadania lub śniadania i obiadokolacje podczas objazdu (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), podczas dodatkowego pobytu 7-dniowego zgodnie z wykupioną opcją (All Inclusive lub HBplus)

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.
Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

 

 

 

Wycieczki objazdowe

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty. Po więcej ofert zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu
+48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.Albania

1.1 Półwysep Tajemnic, Albania.

Opis oferty:
TIRANA - KRUJA - PRIZREN - MONASTYR VISOKI DEČANI - PRISZTINA - MONASTYR GRAČANICA - SKOPJE - OCHRYD - KLASZTOR ŚW. NAUMA - ELBASAN - BERAT - DURRËSBałkany to mieszanka kultur, stylów architektonicznych i religii, które składają się na rosnącą popularność tej części Europy dla turystów. To także przepiękne krajobrazy i miejsca, gdzie zatrzymał się czas. W zróżnicowanym programie wycieczki są 3 państwa: Albania, Kosowo i Macedonia, ciekawe zabytki, piękne miasta i malownicze Jezioro Ochrydzkie. W średniowiecznych zamkach można poczuć prawdziwego ducha historii. Poznaj Bałkany i ich tajemnice, tak wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 900 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tirany. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. Tirana - Kruja
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TIRANY. Spacer po Placu Skanderberga, wizyta w wieży obserwacyjnej z 1830 r. (35 m wysokości), Meczet Ethem Beja z 1789 r., Pałac Prezydencki oraz Bunk Art - bunkier z czasów zimnej wojny przekształcony w muzeum. Spacer głównym bulwarem miasta, przy którym znajdują się budynki rządowe w stylu włoskim. Przejazd do średniowiecznego miasta KRUJA, nazywanego albańskim Krakowem. Wizyta na zamku, w muzeum Skanderberga i na bazarku tureckim. Przejazd do Prizren, drugiego co do wielkości miasta w Kosowie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. Prizren - Monastyr Visoki Dečani - Prisztina
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PRIZREN, spacer po starym mieście i placu Szadyrwan z fontanną. Następnie wizyta w MONASTYRZE VISOKI DEČANI, wpisanym na listę UNESCO, jednej z nielicznych cerkwi prawosławnych w Kosowie. Monastyr został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami oraz oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do PRISZTINY i zwiedzanie: teatr narodowy, meczet Carshi, wieża zegarowa, pomnik Skanderberga, pomnik "Nowonarodzony". Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. monastyr  Gračanica - Gkopje
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w MONASTYRZE GRAČANICA, średniowiecznym klasztorze prawosławnym, wpisanym na listę UNESCO. Został on wybudowany w XIV w. na miejscu VI-wiecznej bazyliki chrześcijańskiej. Przejazd do SKOPJE, stolicy Macedonii. W 1346 r. miała tu miejsce koronacja Stefana Duszana na cara Serbów i Greków. Spacer ulicami miasta i zwiedzanie: Stary Bazar, twierdza Kale, cerkiew św. Savior'a, budynek poświęcony pamięci Matki Teresy. Przejazd do Ochrydu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. Ochryd - klasztor Św. Nauma
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do OCHRYDU i nad Jezioro Ochrydzkie, które są wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: cerkiew św. Zofii z XI w. z pięknymi bizantyjskimi freskami, cerkiew św. Klemensa ze sławną ikoną Annunciation. Krótki rejs po najgłębszym jeziorze na Bałkanach, jednocześnie najstarszym w Europie. Krótka wizyta w KLASZTORZE ŚW. NAUMA zbudowanym na początku X w., nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego. Św. Naum był uczniem Cyryla i Metodego, według legendy również współtwórcą cyrylicy. Grobowiec mnicha znajduję się w klasztornej cerkwi. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. Elbasan - Berat
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do granicy Albanii, przełęcz i przejście graniczne Qafa e Thane. Następnie krótki pobyt w mieście ELBASAN, czas wolny. Przejazd do BERATU, jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Albanii, wpisany na listę UNESCO. Berat jest również znany z dwóch, znalezionych tu, egzemplarzy biblii datowanych na VI i IX w., o ogromnej wartości teologicznej. Spacer ulicami miasta, Meczet Leaden, Królewski Meczet, Biały Meczet, budynek Chanaka Halveti. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. dzień. Berat - Durrës
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w średniowiecznej bizantyjskiej twierdzy Berat i Muzeum Ikon Onufrego. W obrębie zamku znajdowało się ponad 40 obiektów sakralnych, z czego 7 pozostało do dziś m.in. katedra Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny gdzie obecnie znajduje się wspomniane muzeum ikon. Przejazd do DURRËS, spcaer ulicami miasta, wieża wenecka, amfiteatr, muzeum archeologiczne, Teatr Aleksandër Moisiu, wizyta w destylarni Gjergj Kastrioti Skanderbeu z degustacją koniaku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko w Tiranie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 80 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka do Ochrydu i nad Jezioro Ochrydzkie: ok. 50 EUR.Zwiedzanie Monastyru Visoki Dečani jest poprzedzone dwukilometrowym spacerem.Zwiedzanie obiektów sakralnych wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.Do przekroczenia granicy Kosowa koniecznie jest posiadanie ważnego paszportu (minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski).

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


1.2 Bałkański Wehikuł Czasu, Albania.

Opis oferty:
TIRANA - BERAT - DURRËS - KRUJA - PLAŻA SHENGJINI - SZKODRA - PODGORICA - CETYNIA - BUDVA - KOTOR - DUBROWNIK - ULCINJWycieczka po Bałkanach i przepięknym Wybrzeżu Dalmatyńskim to wspaniała okazja do poznania bogactwa kulturowego regionu. W programie najważniejsze zabytki, z których wiele figuruje na liście UNESCO oraz unikalne zamki, owiane legendami mrożącymi krew w żyłach. Na trasie tajemnicza Albania, klimatyczne miasta: Kotor, Budva oraz Dubrownik - perła Adriatyku i wielokulturowy Ulcinj w Czarnogórze. Miejsca, które tchną atmosferą dawnych czasów wielkich imperiów i przenoszą w przeszłość. Zapraszamy na tydzień po malowniczych Bałkanach, gdzie wspaniała przyroda zachwyca pięknem i unikatowością. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 800 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tirany. Przejazd do hotelu. Zależnie od godzin przylotu: zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

2. dzień. Tirana - Berat
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po centrum TIRANY, wizyta w wieży obserwacyjnej z 1830 r., Meczet Ethem Beja z 1789 r. oraz Bunk Art - bunkier z czasów zimnej wojny przekształcony w muzeum, największa atrakcja miasta. Przejazd do BERAT - miasta tysiąca okien, wpisanego na listę UNESCO. Świadectwem jego długiej historii jest górujący nad miastem zamek. Zwiedzanie średniowiecznej bizantyjskiej twierdzy Berat, na terenie której znajduje się m.in. katedra Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie obecnie mieści się Muzeum Onufrego. Następnie wizyta w dzielnicach Mangalem i Gorica. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. dzień. Durrës - Kruja - Plaża Shengjini - Szkodra
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DURRËS. Zwiedzanie: fortyfikacje z IV-V w. p.n.e., teatr romański, wieża wenecka. Przejazd do KRUJA. Zwiedzanie Białego Zamku Skanderberga, największego bohatera narodowego Albanii, wizyta na lokalnym bazarze, czas wolny. Przejazd na PLAŻĘ SHENGJINI, czas wolny na obiad. Przejazd do starożytnego miasta SZKODRA. Wizyta na Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy (tł. szczęśliwa róża). Spacer po centrum, wieża obserwacyjna, kościół Najświętszej Marii Panny, meczet z 2. połowy XVIII w. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. Podgorica - Cetynia - Budva
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PODGORICY, krótki pobyt w stolicy Czarnogóry. Wyjazd do CETYNII, dawnej stolicy Czarnogóry. Spacer po mieście, wizyta w jednym z muzeów. Przejazd do centrum turystycznego Czarnogóry - BUDVY. Spacer po uroczym starym mieście, położonym na wysuniętym w morze cyplu. Jak głosi legenda miejsce to odkrył grecki żeglarz o imieniu Boutoua. Przejazd hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. Kotor
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KOTORU, średniowiecznego miasta leżącego nad przepiękną Zatoką Kotorską przypominającą fiordy północy. Kotor wraz z otaczającym krajobrazem przyrodniczym wpisany został na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spacer po malowniczym starym mieście, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki m.in. katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Przejazd do Dubrownika. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. Dubrownik
Śniadanie. Zwiedzanie najstarszych zabytków DUBROWNIKA, starego miasta w całości wpisanego na listę UNESCO: fortyfikacje, główna ulica, barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z XIV w. z najstarszą apteką na Bałkanach. Podziwianie wspaniałych widoków dalmackiego wybrzeża, czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. Ulcinj
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ULCINJ, centrum albańskiej społeczności w Czarnogórze, założonego w V w. p.n.e. przez Ilirów. Panowały tu różne dynastie, Imperium Rzymskie, Bizancjum i Republika Wenecka wpłynęły na jego historię i kulturę tworząc wyjątkową atmosferę. Ulcinj jest najbardziej na południe wysuniętym miastem Czarnogóry. Zwiedzanie: malownicza starówka i wizyta na 13-kilometrowej piaszczystej Wielkiej Plaży w okolicy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu). Transfer na lotnisko w Tiranie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR.

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.

 


Egipt

1.1 Skarby Faraonów, Egipt.

Opis oferty:
Marsa Alam • Luksor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Asuan • File • Abu SimbelWspaniała wyprawa do świata egipskich bogów, która wiedzie przez miejsca, gdzie czekają najcenniejsze skarby faraonów: monumentalne zabytki minionych czasów. Rejs od Luksoru do Asuanu wygodnym statkiem wycieczkowym - pływającym hotelem. Tak po Egipcie kiedyś podróżowali faraonowie, a teraz jest to znakomity sposób na zwiedzanie. Na trasie rejsu Dolina Królów, gdzie odkryto grobowiec Tutenchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu i fascynujący Asuan. Warto przedłużyć pobyt w Egipcie o dodatkowy tydzień w hotelu w Marsa Alam z oferty ITAKI.

1. dzień.  Marsa Alam
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MARSA ALAM. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2. dzień. Luksor - Karnak
Śniadanie. Transfer do Luksoru. Zakwaterowanie na statku. Obiad na pokładzie statku. Zwiedzanie LUKSORU - miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Po południu przejażdżka dorożkami po centrum Luksoru (za dodatkową opłatą na miejscu) lub możliwość uczestnictwa w wycieczce "Światło i dźwięk" w Karnaku (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja i nocleg na statku.

3. dzień. Dolina Królów
Śniadanie. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich Doliny Królów - miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutanchamona. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Wieczorem rejs w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku.

4. dzień. Edfu - Kom Ombo
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Horusa w mieście EDFU, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Świątynia Horusa należy do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Prowadziła tu prace polsko-francuska ekspedycja pod kierownictwem prof. Michałowskiego. Następnie rejs w kierunku KOM OMBO. Obiad na statku. Po południu zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi - bogowi płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi - "Dobremu Lekarzowi" o głowie sokoła. Rejs do Asuanu. Kolacja i nocleg na statku.

5. dzień. Asuan - File
Śniadanie. Zwiedzanie ASUANU: Tama Asuańska - uważana za jeden z cudów techniki XX w., niedokończony obelisk - znajdujący się w kamieniołomie granitu kolos po ukończeniu miałby wagę 1200 t i wysokość 41 m. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy na wyspie FILE, przeniesionej na nowe miejsce po wybudowaniu tamy. Do świątyni prowadzi wejście między 18-metrowymi pylonami zdobionymi pięknymi reliefami. Obiad na statku. Po południu rejs feluką na wyspę lorda Kitchenera z pięknym ogrodem botanicznym. Dla chętnych wizyta w typowej wiosce nubijskiej lub przejażdżka na wielbłądzie (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja i nocleg na statku.

6. dzień. Abu Simbel
Śniadanie. Czas wolny na statku lub wycieczka fakultatywna do ABU SIMBEL (za dodatkową opłatą na miejscu). Abu Simbel słynie z dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Powrót na statek. Obiad na statku. Czas wolny. Rejs w kierunku Edfu. Kolacja na statku i nocleg.

7. dzień. Czas wolny na statku
Śniadanie. Dzień wolny na statku. Rejs w kierunku Luksoru. Obiad na statku. Transfer do Marsa Alam. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt transfer do wybranego hotelu w Marsa Alam.

świadczenia:
5 noclegów na statku***** deluxe oraz 2 noclegi w hotelu*** w Marsa Alam; 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie na statku: śniadania, obiady, kolacje • wyżywienie w hotelu w Marsa Alam wg programu • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 190 USD, dzieci do 12 lat: ok. 95 USD, napiwki: ok. 40 USD.Wizy: wiza płatna na lotnisku w Marsa Alam: 25 USD.Opłaty fakultatywne: "Światło i dźwięk" w Karnaku: ok. 31 USD, wioska nubijska: ok. 35 USD, przejażdżka na wielbłądzie: ok. 21 USD, Abu Simbel: ok. 90 USD; dorożki: ok. 20 USD, dzieci do 12 lat - 50% zniżki.Dopłata do all inclusive podczas rejsu: 699 PLN/os.

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


 

1.2 Bogowie i Faraonowie, Egipt.

Opis oferty:
Hurghada - Asuan - Abu Simbel - File - Kom Ombo - Edfu - Dolina Królów - Luksor - Karnak - Kair - Giza - Hurghada Wspaniała podróż po Egipcie i najsłynniejsze miejsca kraju faraonów. Na trasie pełen kontrastów Kair z Muzeum Egipskim, symbole Egiptu: Sfinks i piramidy w Gizie. Wyrusz w rejs po Nilu od Asuanu do Luksoru luksusowym, pięciogwiazdkowym statkiem. Tak po Egipcie kiedyś podróżowali faraonowie, a dzisiaj jest to znakomity sposób na zwiedzanie. W programie rejsu jest Dolina Królów, gdzie odkryto słynny grobowiec Tutenchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu i fascynujący Asuan. Aż 3 środki transportu: samolot, autokar i statek. Po intensywnym zwiedzaniu warto wypocząć w hotelu w Hurghadzie z fantastycznej oferty ITAKI. Łącznie trasa w Egipcie: ok. 1300 km, w tym rejs: ok. 200 km, plus przelot wewnętrzny.

1. dzień. Hurghada
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do HURGHADY. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2. dzień. Hurghada - Asuan (ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ASUANU z krótkimi postojami na odpoczynek w podróży. Zaokrętowanie na statek, czas wolny. Zwiedzanie Asuanu: Tama Asuańska uważana za jeden z cudów techniki XX w., niedokończony obelisk znajdujący się w kamieniołomie granitu. Kolos po ukończeniu miał ważyć 1200 ton i mierzyć 41 m. Powrót na statek. Kolacja i nocleg.

3. dzień. Abu Simbel - File (ok. 290 km)
Śniadanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do ABU SIMBEL, gdzie znajdują się słynne świątynie wzniesione na rozkaz faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy na wyspie FILE. W związku z wybudowaniem tamy, świątynia była regularnie zalewana, dlatego została w całości przeniesiona na nowe miejsce. Do świątyni prowadzi wejście między 18-metrowymi pylonami zdobionymi pięknymi reliefami. Obiad na statku. Po południu rejs feluką na Wyspę Lorda Kitchenera z pięknym ogrodem botanicznym. Wizyta w typowej wiosce nubijskiej. Powrót na statek. Kolacja i nocleg.

4. dzień. Kom Ombo - Edfu
Śniadanie. Rejs w kierunku KOM OMBO. Obiad na statku. Po południu zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi - bogowi płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi, "Dobremu Lekarzowi" o głowie sokoła. Zwiedzanie świątyni boga Horusa w mieście EDFU, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Świątynia egipskiego boga Horusa należy do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Niedaleko od świątyni Horusa znajduje się stanowisko archeologiczne, gdzie prowadziła prace polsko-francuska misja archeologiczna kierowana przez Kazimierza Michałowskiego. Następnie rejs do Luksoru. Kolacja i nocleg na statku.

5. dzień. Dolina Królów - Luksor - Karnak
Śniadanie. Wyokrętowanie. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich DOLINY KRÓLÓW - miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutanchamona. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Obiad na pokładzie statku. Zwiedzanie LUKSORU - miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Transfer na lotnisko w Luksorze. Przelot do Kairu. Transfer do hotelu, późna kolacja i nocleg.

6. dzień. Kair - Giza
Śniadanie. Zwiedzanie KAIRU - centrum świata arabskiego i stolicy Egiptu. Zwiedzanie słynnego Muzeum Egipskiego. Wśród ponad 100 tys. eksponatów największe wrażenie robią mumie i skarby z grobowca Tutenchamona. Przejazd do królewskiej nekropolii w GIZIE na przedmieściach Kairu, gdzie znajdują się największe budowle starożytnego Egiptu, w tym Sfinks i piramida Cheopsa zaliczana do siedmiu cudów świata starożytnego. Wizyta w perfumerii. Czas wolny na bazarze Khan el-Khalili. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. dzień. Kair - Hurghada (ok. 500 km)
Śniadanie. Czas wolny lub dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd do Starego KAIRU. Zwiedzanie kościoła NMP, tzw. kościoła zawieszonego, wzniesionego na wieżach dawnej fortecy rzymskiej. Następnie spacer do kościoła św. Sergiusza i św. Bachusa. Legendy podają, że w grocie pod dzisiejszym kościołem schronić się miała Święta Rodzina. Ostatnim punktem zwiedzania jest synagoga Ben Ezry. Powrót do hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do HURGHADY, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Świadczenia:
7 noclegów: 3 na statku***** deluxe, 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 w hotelu ***/**** w Hurghadzie i 2 w hotelu ***/**** w Kairze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 3 obiady, 7 kolacji • przelot: Polska-Hurghada-Polska, przelot wewnętrzny: Luksor-Kair • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 230 USD, dzieci do 12 lat: ok. 115 USD, napiwki: ok. 35 USD.Wiza: płatna na lotnisku: 25 USD.Opłaty fakultatywne: Abu Simbel: ok. 90 USD; File: ok. 35 USD; Stary Kair: ok. 40 USD; dzieci do 12 lat - 50% zniżki.Limit bagażu na przelocie wewnętrznym Luksor-Kair: bagaż rejestrowany - 23 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora. 

Włochy

1.1 Koncert Życzeń, Włochy.

Opis oferty:

Florencja • Wenecja • Bolonia • Perugia • Asyż • Rzym • WatykanMiasta środkowych i północnych Włoch w ośmiodniowym programie, bardzo klasycznym, pokazującym wszystkie "must-see" tej części Włoch. A o tym, że klasyka w Italii na pewno nie jest nudna, przekonacie się Państwo każdego dnia podróży. Każde miasto ma swój niepowtarzalny charakter. Asyż związany jest z działalnością bliskiego Polakom świętego Franciszka, Perugia zachwyci umbryjską oryginalnością, Florencja - elegancją, Wenecja - nieprzemijającą urodą, a Rzym… to dopiero będzie. Poza zwiedzaniem Watykanu i sztandarowych zabytków Wiecznego Miasta, zaplanowano dużo wolnego czasu, który można wykorzystać na odkrywanie swoich ulubionych miejsc, czy bardziej prozaicznie: na zakupy. Włochy to również bogactwo smaków, więc nie obędzie się bez toskańskiej degustacji połączonej z kolacją. Trasa we Włoszech: ok. 1400 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień. Florencja
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI - miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. W programie zwiedzania: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne Drzwi Raju Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio - Most Złotników. Czas wolny. Przejazd do starej Fattorii il Poggio w Montecarlo, produkującej wina. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win. W menu: wędliny, makaron z grzybami, suszone pomidory, oliwki, vin santo toscano, ciasteczka cantuccini, a na dobre trawienie limoncello lub grappa. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. Wenecja
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie najstarszy most w mieście Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień. Bolonia
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BOLONII, wizyta w stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna, bazylika San Petronio, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień. Perugia
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy regionu Umbria - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w Rzymie, zakwaterowanie, nocleg.

6. dzień. Rzym
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum RZYMU: Koloseum, Forum Romanum, przejście obok Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa kolacja rzymska przy muzyce na żywo w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień. Watykan
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Wizyta w bogatych Muzeach Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej. Zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta i zakupy. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 w Montecatini Terme, 1 w okolicy Padwy, 1 w Chianciano Terme, 3 w Rzymie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 3 obiadokolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 180 EUR.Opłaty fakultatywne: rzymska kolacja: ok. 25 EUR; degustacja z kolacją w Il Poggio: ok. 19 EUR.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

 Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


1.2 Z Rzymu na Lodowiec, Włochy.

Opis oferty:
Nawet krótki wypad w piękne okolice pozwoli oderwać się od codziennej rutyny. Mało kto wie, że zaledwie ok. 180 km od Rzymu leży Gran Sasso d'Italia - czyli Wielki Włoski Kamień lub Śpiący Gigant. Jest to najwyższy masyw Apeninów ze szczytem Corno Grande (2912 m n.p.m.), skąd w pogodny dzień można dojrzeć Morze Adriatyckie. To tutaj, w schronisku górskim na Campo Imperatore (2000 m.n.p.m.), był uwieziony Mussolini. Gran Sasso to wymarzone miejsce na ucieczkę od codzienności, nawet gdy mamy do dyspozycji tylko kilka dni. Wędrówki po górach w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników górskich, indywidualne spacery po dobrze oznakowanych szlakach turystycznych, zwiedzanie małych urokliwych miasteczek to najlepszy sposób na doładowanie baterii. To miejsce dla wszystkich kochających góry i piękne widoki.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu na Gran Sasso (ok. 180 km - 2,5h). Zakwaterowanie, obiadokolacja. Spotkanie z przewodnikiem górskim. Omówienie szlaków, ich trudności, odpowiedzi na pytania uczestników. Ustalenie listy uczestników i programu najbliższych dni. Nocleg.

2. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na indywidualne spacery lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejście z lokalnym przewodnikiem górskim trasą: Prati di Tivo - Val Maone. Czas przejścia: ok. 3 godz. Różnica poziomów: ok. 400m. Trasa łatwa. Wyjście z Prati di Tivo drogą gruntową wśród łąk prowadzącą doliną, w stronę szumiących kaskad rzeki Arno, aby przejść do doliny Val Maone, z spektakularnym widokiem na szczyty gór Pizzo d'Imtermesoli i Corno Picolo. Wejście do Złotej Groty (Grotta dell'Oro), o długości 1680 m., z malowidłami na ścianach. Czas przejścia ok. 30 min. Z doliny roztacza się wspaniały widok na otaczające ją półki i nawisy skalne. Na jednej z półek zwaną altaną, znajdują się budynki kamienne, używane niegdyś przez pasterzy. Obecnie odrestaurowane znajdują się pod opieką Parku Narodowego Gran Sasso. Czas wolny. Powrót do Prati di Tivo. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja wyrobów lokalnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na indywidualne spacery lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejście z lokalnym przewodnikiem górskim trasą: Prati di Tivo - Corno Grande (2912 m.n.p.m.). Czas przejścia ok. 4 godz. (przy działającej kolei gondolowej, pieszo ok. + 1 godz.). Różnica poziomów od schroniska ok. 910 m. Trasa trudna. Wjazd kolejką gondolową z Prati di Tivo na Arapietra (2050 m.n.p.m.) górną stację. Jeżeli kolejka nie działa, trzeba tę trasę pokonać pieszo. Stąd szlak prowadzi przez schronisko Franchetti (2433 m.n.p.m.) oraz Sella dei Due Corni (2630 m.n.p.m.) poprzedzające lodowiec Calderone, najbardziej wysunięty na południe lodowiec Europy. Jest to wymarzone miejsce do podziwiania panoramy Apeninów i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Kolejny etap to podejścia wyposażone w łańcuchy, pomagające przy podejściu. Po pokonaniu ostatniego odcinka pozostaje już tylko szczyt - Corno Grande (2912 m n.p.m.), z pięknym widokiem we wszystkich kierunkach. Nic go nie przysłania, bo to najwyższy szczyt w Apeninach. Czas na podziwianie widoków i zdjęcia. Powrót tą samą drogą do górnej stacji kolei i do Prati di Tivo. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja i pożegnanie przewodników w restauracji serwującej potrawy lokalne. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie, przelot do Polski

Informacje o hotelu
Hotel Miramonti**** znajduje się w Prati di Tivo, na wysokości ok. 1450 m n.p.m., ok. 5 km od centrum Pietracameli. Do dyspozycji klientów: restauracja, kryty basen, boisko do piłki nożnej, koszykówki, korty tenisowe, siłownia, sauna, centrum odnowy biologicznej, bilard, plac zabaw dla dzieci; bezpłatny internet bezprzewodowy w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Więcej informacji: www.hmiramonti.com

Świadczenia:
3 noclegi w hotelu Miramonti**** w Prati di Tivo; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 3 śniadania (bufet), 2 obiadokolacje • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW rozszerzenie ubezpieczenia o sporty ekstremalne

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalni przewodnicy (zależnie od liczby osób): - 2. dzień - trasa łatwa - ok. 25 EUR/os., wymagane min. 10 osób - 3. dzień - trasa trudna - ok. 70 EUR/os , w cenie kaski, liny, raki, uprząż; wymagane min. 5 osób - kolej gondolowa (tam/powrót) - ok. 10 EUR/os.Opłaty fakultatywne: degustacja - 17 EUR/os. (talerz przystawek + kieliszek wina lub sok); kolacja - 27 EUR/os. (1. i 2. danie, warzywa, ciastko lub ciasto własnego wyrobu, kieliszek wina lub sok).Przy niesprzyjającej pogodzie program wycieczek górskich (2., 3. dzień) może ulec zmianie; o zmianie i trasie decyduje na miejscu przewodnik górski.Od uczestników trekkingów w 2. i 3. dniu wymagane jest posiadanie obuwia trekkingowego, ciepłej odzieży, płaszcza przeciwdeszczowego.Przykładowe ceny na miejscu: wypożyczenie roweru- ok. 15 EUR/os./dzień; jazda konna - ok. 30 EUR/godz.; masaże - od 15 EUR za 15 min., 3 zabiegi w pakiecie - od 30 EUR/os., wejście na basen - każdorazowo 5 EUR (czynny w godz. 10.00-12.00 i 16.00-19.00).

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


1.3 Drzwi Do Raju, Włochy.

Opis oferty:
RZYM - WATYKAN - TIVOLI - PERUGIA - ASYŻ  - AREZZO - FLORENCJA - PISTOIA - LUKKA - PIZA - SAN GIMIGNANO - SIENA - MASSA MARITIMA Nie byłeś we Włoszech? To idealna wycieczka na początek znajomości z piękną Italią. Rzym i Watykan, słynne toskańskie miasta sztuki, wizyta w zielonej Umbrii związanej ze św. Franciszkiem, to wspaniała lekcja historii bez sięgania do podręczników. Rozbudowany program zwiedzania Toskanii zainteresuje także osoby, które już odwiedziły Włochy. Na trasie są zarówno Florencja, Piza, Lukka, jak i przepiękne, klimatyczne miasteczka: San Gimignano i Massa Marittima. A jeżeli nadal Toskanii jest za mało, warto przedłużyć włoskie wakacje o tydzień pobytu w hotelu w Toskanii. Trasa we Włoszech: ok. 900 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Grosseto. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. Rzym
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Dojazd do centrum komunikacją miejską. Zwiedzanie najbardziej rozpoznawalnego symbolu miasta - Koloseum, dalej forum Romanum i wejście na Kapitol. Spacer po centrum miasta przez Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II. Wizyta na Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela. Spacer przez Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, aż do niewielkiego placu z najbardziej znaną rzymską fontanną - di Trevi. Spacer od via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów "alta moda". Czas wolny, podczas którego można skosztować espresso w najstarszej kawiarni Wiecznego Miasta - Caffe Greco. Bywali tu m.in. Goethe, Byron, Mickiewicz, Wagner. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. Watykan - Tivoli
Śniadanie. Zwiedzanie WATYKANU. Wizyta w Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła i w Muzeach Watykańskich. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, gdzie na szczególną uwagę zasługuje najsłynniejsze dzieło Michała Anioła. Wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny, dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 7 EUR): wjazd na kopułę bazyliki, skąd roztacza się wspaniała panorama na Rzym i Watykan. Przejazd do TIVOLI. Zwiedzanie Villa d'Este, zachwycającej tarasowymi ogrodami i licznymi fontannami - wpisanej jako arcydzieło architektury i projektowania krajobrazu na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. Perugia - Asyż
Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary. Przejazd do stolicy regionu Umbria - PERUGII. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. Arezzo - Florencja
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AREZZO. Zwiedzanie średniowiecznej części miasta. Wizyta w kościele św. Franciszka, gdzie podziwiać można cykl fresków Piera della Francesca "Historia Krzyża Świętego". Wizyta na Piazza Grande, gdzie znajduje się katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie stolicy Toskanii. Wizyta w katedrze Santa Maria del Fiore, z wspaniałą kopułą, znakiem rozpoznawczym miasta. Spacer obok dzwonnicy Giotta, baptysterium, do którego prowadzą słynne Drzwi Raju. Wizyta na Moście Złotników. Czas wolny lub indywidualne zwiedzanie galerii Uffizi, jednego z najstarszych muzeów sztuki w Europie. Zgromadzone tam dzieła należą do najcenniejszych na świecie. Podziwiać tu można m. in. prace Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Sandro Botticellego czy Rembrandta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. dzień. Pistoia - Pukka - Piza
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PISTOII. Zwiedzanie Podziemnej Pistoii, które rozpoczyna się wizytą w starym szpitalu, a następnie prowadzi siecią podziemnych tuneli. Przejazd do LUKKI. Zwiedzanie historycznego centrum. Spacer murami miejskimi, wizyta w katedrze San Martino. Przejście na plac Napoleona, gdzie zobaczyć można przyległy do niego średniowieczny kościół San Michele in Foro. Przejazd do PIZY. Wizyta na Placu Cudów - jednym z najsłynniejszych miejsc na świecie. Zwiedzanie Krzywej Wieży i przyległej do niej katedry. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. San Gimignano - Siena - Massa Marittima
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO, nazywanego "średniowiecznym Manhattanem". Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do SIENY. Spacer po historycznym centrum: Piazza del Campo, via di Cittá - malowniczej uliczce z pięknymi pałacami. Czas wolny. Przejazd do MASSA MARITTIMA. Spacer po średniowiecznym, klimatycznym miasteczku. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Dla osób przedłużających wypoczynek o tygodniowy pobyt w Toskanii: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu w Toskanii.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem i vanem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, komunikacja miejska: ok. 120 EUR/os.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


1.4 Mandarynki i Pomarańcze, Włochy.

Opis oferty:
Palermo • Monreale • Segesta • Erice • Marsala • Agrygent • Piazza Armerina • Caltagirone • Noto • Syrakuzy • Etna • Taormina • Mesyna • CefaluKlasyczna trasa po Sycylii, fascynującej egzotyką, bogactwem zabytków i fantastycznymi krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Bardzo popularny program, od lat cieszący się dobrymi opiniami wśród turystów. Profesjonalni piloci, intensywny lecz niemęczący program zwiedzania, zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach to gwarancja udanego wyjazdu. Warto przedłużyć sycylijskie wakacje o dodatkowy tydzień pobytu w wybranym hotelu z bogatej oferty wczasowej. Łączna trasa na Sycylii: ok. 1150 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników. Przelot na Sycylię. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

2. dzień. Palermo - Monreale
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii; przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Podczas zwiedzania zobaczyć można m.in. wspaniałą katedrę. Ze względu na czas jej powstania, przebudowy i przeprowadzone renowacje, katedra charakteryzuje się wspaniałym połączeniem wielu stylów architektonicznych. Następnie najsłynniejsze fontanny Palermo z trzypoziomową Fontanną Wstydu. Na trasie zwiedzania znajduje się także Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. dzień. Segesta - Erice - Marsala
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza (Monte San Giuliano - 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Dalej przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynącej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni i degustacja lokalnego wina. Przejazd do hotelu w okolice Selinunte/Marsala, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. dzień. Agrygent - Piazza Armerina
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Dolina obejmuje obszar prawie 2000 ha i w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Większość zgromadzonych w tym miejcu budowli pochodzi z V w. p.n.e., a wśród nich odnaleźć można pozostałości po Świątyni Hery, Świątyni Heraklesa i wielu innych miejscach kultu. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. Caltagirone - Noto - Syrakuzy
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CALTAGIRONE, malowniczego miasta wpisanego na listę UNESCO, położonego na trzech wzgórzach i słynącego z produkcji ceramiki jeszcze od czasów panowania Arabów. Spacer po historycznym centrum, gdzie podziwiać można dzieła miejscowych rzemieślników: drzwi do kościoła św. Franciszka, fasadę kościoła św. Piotra i sławne 142 stopnie prowadzące do kościoła św. Maryi Górskiej. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. dzień. Etna - Taormina
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wjazd na ETNĘ. Dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. Przejazd do TAORMINY. Zwiedzanie Teatro Greco, malowniczo położonych ruin antycznego teatru. Spacer po Corso Umberto do Piazza IX Aprile z tarasem widokowym na Etnę i zatokę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. Mesyna - Cefalu
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do MESYNY, położonej w malowniczej Cieśnienie Messyńskiej. Na przestrzeni stuleci miasteczko trzykrotnie zostało odbudowane z ruin. Spacer po urokliwym centrum, podczas którego zobaczyć można Plac Katedralny z XII w. katedrą i dzwonnicą zwieńczoną jednym z największych zegarów astronomicznych na świecie. Warte uwagi są: Fontanna Oriona przy Placu Katedralnym, Piazza del Catalani i pobliski Kościół Santissima Annunziata dei Catalani. Czas wolny na odpoczynek w jednej z klimatycznych kafejek. Następnie w programie Fontanna Neptuna przy placu Unita d'Italia, skąd można podziwiać panoramę na port z Fortem Di San Salvatore i jego 60 m kolumną zwieńczoną postacią Madonny della Lettera - patronki i obrończyni miasta. Następnie przejazd do CEFALU, zwanego Perłą Morza Tyrreńskiego oraz leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer do centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem - monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normandzkiego króla Rogera. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach***: 3 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Selinunte/Marsala, 1 w okolicy Piazza Armerina/Caltagirone, 1 w okolicy Syrakuz, 1 w okolicy Katanii/Taorminy, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • opieka pilota • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny: 1-3 EUR/nocleg/os., bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 195 EUR.Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR.Pilot nie oprowadza po teatrach greckich w Syrakuzach i Taorminie.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.


1.5 Z Północy Na Południe, Włochy.

Opis oferty:
MEDIOLAN - GENUA - FLORENCJA - SIENA - PERUGIA - ASYŻ - RZYM - WATYKAN - NEAPOL - POMPEJE - MATERA - ALBEROBELLO - BARIPrzekrojowa trasa biegnąca od cholewki aż do obcasa włoskiego buta. Zobacz, jak podczas tej pięknej podróży zmieniają się krajobrazy, architektura i kuchnia. Na początek elegancka północ, potem romantyczna Toskania z miastami sztuki i natchniony umbryjski Asyż, aby dotrzeć do Wiecznego Miasta - bo tu prowadzą wszystkie drogi. Włoskie południe to zupełnie inny świat: tętniący życiem Neapol u stóp Wezuwiusza, robiące wrażenie Pompeje. Wielka podróż po Italii kończy się w Apulii, której białe miasteczka skąpane są w gorącym słońcu. Warto wybrać się na uroczyste kolacje: rzymską i toskańską, aby poznać Włochy także od kuchni. Trasa we Włoszech: ok. 1600 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bergamo, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień. Mediolan
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MEDIOLANU - kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. dzień. Genua - Degustacja
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GENUI. Zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Czas wolny. Przejazd do starej Fattorii il Poggio w Montecarlo, produkującej wina. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win. W menu: wędliny, makaron z grzybami, suszone pomidory, oliwki, vin santo toscano, cantuccini, a na dobre trawienie limoncello lub grappa. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme, zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. Florencja
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI - miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne Drzwi Raju Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio - Most Złotników. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień. Siena
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo - amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Cittá z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. dzień. Perugia - Asyż
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy regionu Umbria - PERUGII, położonej pomiędzy Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. Miasto o bogatej historii, założone przez Etrusków, było w średniowieczu świadkiem kilku konklawe papieskich. Spacer po historycznym centrum wzdłuż Corso Vanucci - alei noszącej imię urodzonego tu malarza Pietra Vannucciego, znanego jako Perugino. Trasa prowadzi od pozostałości XVI-wiecznej twierdzy papieskiej do dawnego Piazza Grande z katedrą, fontanną Maggiore autorstwa Nicola i Giovani Pisano i Palazzo dei Priori - obecnie ratusza. Czas wolny. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w Rzymie, zakwaterowanie, nocleg.

7. dzień. Rzym - Watykan
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RZYMU. Przejazd metrem do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa kolacja rzymska w jednej z wielu stylowych restauracji przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. Neapol
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NEAPOLU. Wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z licznymi kościołami. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Objazd wzdłuż nabrzeża obok Castel dell'Ovo. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. dzień. Pompeje - Matera
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Bari. Obiadokolacja, nocleg.

10.  dzień. Alberobello - Bari
Śniadanie. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę "trulli" - bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu. Przejazd do BARI - stolicy regionu Apulia.  Zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Bari. Przelot do Polski.

Świadczenia:
10 noclegów w hotelach***: 1 w okolicy Bergamo, 1 w Mediolanie, 2 w Montecatini Terme, 1 w Chianciano Terme, 2 w Rzymie, 1 w okolicy Neapolu, 2 w okolicy Bari; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 10 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 6 obiadokolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 160 EUR.Opłaty fakultatywne: rzymska kolacja w restauracji z muzyką: ok. 25 EUR; degustacja z kolacją w fattori: ok. 20 EUR.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Cena: W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 600 609 316 lub drogą mailową biuro@odkrywca.net.

Informacje pochodzą z oficjalnej oferty organizatora.